Herrnbrau - Koźlak Bock Beer Niepasteryzowany

Wyprodukowane w Herrnbrau GmbH & Co. KG, D-85053 Inglostadt dla Martin Sp. z o.o. Sp. k. 42-400 Zawiercie, ul. Obr. Poczty Gdańskiej 37/39

Kod kreskowy:
59076882851301).

Dane techniczne, czyli kącik dla dociekliwych. Jest co przenosić z etykiet: „Koźlak Bock Beer Niepasteryzowany. Ciemne mocne. Tradycyjny aromat i smak. Alk. 7,8% obj.” Fiu, fiu jedno piwo i do spania. Kontra ma nam do przekazania: „Piwo ciemne mocne. Zaw, alk. 7,8% vol. Skład: woda, słód jęczmienny, słód karmelowy, chmiel.” Na zakończenie jeszcze kilka słów o tym piwie: „Piwo ciemne typu bock produkowane przy użyciu wyłącznie naturalnych surowców. Piwna goryczka, w połączeniu ze smakiem słodu i karmelem, jest wynikiem długotrwałego procesu leżakowania. Uwarzone zgodnie z Niemieckim Prawem Czystości.” Amen.

Po moich ostatnich tułaczkach po piwach które z założenia są marne, dziś coś co można nazwać pewniakiem. Jakoś jest tak, że z wiekiem zmieniają się smaki. Ja powoli dryfuję w stronę piw które są trudne w odbiorze. Czy ten Koźlak taki będzie?

Zapach. Nutki karmelowe przyjemne grają na nosie. Ponadto da się wyczuć delikatny aromat słodu.

Piana. Beżowa, niezbyt gęsta przez co dość sprawnie opada pozostawiając na powierzchni niewielką, poszarpaną warstewkę piany.

Kolor. Kolor czaju. Klarowne, w ograniczonym stopniu przeźroczyste patrząc nawet niekoniecznie pod światło.

Smak. Pierwsze karmelowe nutki, zastępowane są przez przyjemną goryczkę. Co najważniejsze utrzymuje się ona przez pewien czas w ustach po spożyciu. Ponadto od czasu do czasu na podniebieniu pojawia się delikatny aromat alkoholu, który co najważniejsze nie jest nachalny. Powiem więcej, jest przyjemnym ukoronowaniem smaku. Jak na moje, jest to bardzo zacne piwo.

Spokojnie wystawiam mu zasłużone 8 punktów.

Opinia: Śmietan
26/04/2014Piwo klarowne. Barwa herbaciano - rubinowa (herbaty z sokiem). Piana beżowa, słaba, bardzo nietrwała. Opada natychmiast do zera. Nasycenie duże. Zapach karmelu i słodu; trochę podobny do zapachu Coca - Coli. W smaku najpierw czuć karmelową słodycz, w tle słód. Oprócz tego lekki kwasek. Następnie dominację przejmuje alkohol. Goryczka niezbyt mocna, współwystępująca z alkoholem.
Generalnie piwo nie jest złe, ale mi nie podeszło.

6 punktów.

Opinia: j24
14/05/2014Koźlak popełniony :-)

W ocenie przychylam się do j24 - mocne nasycenie, kwasek i alkohol dominują, a smak uzupełnia karmelowa goryczka. Ot taki sobie koziołek.

W sumie nic specjalnego i te 6 punktów to uczciwa ocena.

Opinia: Capricorn
22/10/2017

1)
MARTIN Sp. z o.o. Sp. k., ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 37/39, 42-400 Zawiercie (Kromołów), Polska
encyklopedia/piwa/herrnbrau_kozlak_bock_beer_niepasteryzowany.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 17:41 (edycja zewnętrzna)