Grodzisk Wlkp. - Grodziska White IPA

Browar w Grodzisku Wielkopolskim.

Piwo pasteryzowane.

Skład: woda z Grodziska Wlkp.; słód jęczmienny pilzneński; słód pszeniczny; pszenica; słód żytni; chmiel: Hallertau Blanc, Sorachi Ace, Equinox, Magnum; zielona herbata Sencha Earl Grey 0,3%; drożdże „grodziskie”.

Zawartość alkoholu: 6% obj., ekstraktu: 14% wag., IBU-40. Warka do: 03.06.2018.

Barwa pomarańczowo - złocista, mętnawa.

Piana śnieżnobiała, średnio-obfita o drobnych pęcherzykach. Opadła do cieniutkiej kołderki zwieńczonej niewielkim grzybkiem. Obficie oblepiła szkło.

Nasycenie spore.

Zapach ciekawy wielce. Bogate nuty owocowe z wyraźnymi cytrusami i tropikami. Wyrazista herbata Earl Grey i kwiaty. Słody też niczego sobie.

Smak również owocowy. Na pierwszym planie tropiki z wyczuwalnym mango i bananem. Następnie cytrusy z limonką na czele, choć i grejpfruta jest całkiem sporo. Delikatny posmak kwiatowy i wspaniała baza słodowa, gdzie dominuje pszenica i żyto. Goryczka z wyczuwalną herbatą i nutką ziołowo - przyprawową. Bardzo długo pieści podniebienie. Piwo, ukryć się nie da, rewelacyjne. Niesamowicie pijalne i orzeźwiające.

W pełni zasłużone 9 punktów.

Opinia: Sten
09/07/2017Testowana jakiś czas temu.

Skład i zawartości bez zmian. Warka również o dziwo.

Piana wysoka, intensywnie klejąca się do szkła, dość szybko opada.

Nasycenie do pojedynczego pęcherzyka, ale na całej powierzchni płynu.

Zapach bez zmian.

Smak o dziwo mnie nie zachwycił. Czuć cytrusy, czuć banana, ale czuć też wodnistość niejaką. Goryczka całkiem przyjemna, grejpfrutowa. Słody i herbatka całkiem przyjemnie się komponują.
Tak sobie siedzę i myślę, jak by tu podsumować… Piwo w sumie fajne. Dobre orzeźwiające i bardzo letnie, ale cholera ta wodnistość w smaku…

7 punktów na dzisiaj.

Opinia: Capricorn
01/08/2017Parametry i grafika bez zmian. Kod kreskowy: 59052795334001) Warka do: 03.09.2018 r.

Piwo mętne.

Barwa złocisto - żółtawa.

Piana obfita, biała, drobna, sztywna i trwała. Opada nierównomiernie w kilka minut do dwucentymetrowej warstwy, obecnej aż do końca spożywania; obficie oblepia szkło.

Nasycenie średnie.

Zapach przeciętnie mocny, przyjemny i złożony. Czuć owoce (mango i inne cytrusy), słód, przyprawy, nutę kwiatową i zieloną herbatę.

W smaku piwo lekkie, ale treściwe i rześkie. Czuć lekką słodycz wraz z posmakiem słodu z nutą żytniego pieczywa. Oprócz tego mamy tu owoce cytrusowe (mango i banan) i nutę ziołowo - przyprawową. Goryczka mocna, współgrająca z posmakiem zielonej herbaty. Generalnie piwo bardzo ciekawie skomponowane, dobrze zharmonizowane i świetnie uwarzone.

Podtrzymuję ocenę Stena.

Opinia: j24
30/09/2017Barwa nieco jaśniejsza niż we wcześniejszych testach. Mieszanka złota i herbaty z cytryną. Nasycenie też nieco niższe niż ostatnio. Warka do 27.01.2019r. Smak i inne doznania niezmienne, ale ze względu na to, że wodnistości tym razem nie wyczułem zbliżam się z oceną w stronę Stena i Kocura.

Opinia: Capricorn
20/04/2018Grafika be zmian. Parametry prawie takie same: zamiast chmielu Equinox podano Ekuanot.

Wrażenia i ocena też takie same ja w recenzji z 30/09/2017.

Opinia: j24
16/06/2019

1)
Browar w Grodzisku Wielkopolskim Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, ul. Poznańska 16 b 62-065 Grodzisk Wielkopolski, Polska
encyklopedia/piwa/grodzisk_wlkp_grodziska_white_ipa.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:55 (edycja zewnętrzna)