Grodzisk Wlkp. - Grodziska APA

Uwarzone w Browarze w Grodzisku Wielkopolskim sp. z o.o. sp. k.

Piwo pasteryzowane.

Składniki: woda z Grodziska Wlkp; słody jęczmienne: pilzneński, karmelowy jasny; słód pszeniczny suszony dymem dębowym; chmiele: Cascade PL, Lubelski, Marynka, Magnum PL; drożdże „grodziskie”.

Zawartość alkoholu: 5,3% obj., ekstraktu: 12,5% wag., IBU 32, warka do 03.06.2018r.

Barwa bursztynowa, nieco zamglona.

Piana jasnokremowa, gęstawa, po chwili pęcherzyki rosną i pękają, po czym piana opada z wolna do kilku milimetrowej warstewki. Szkło ubrudziła nieregularnymi plamami.

Nasycenie średnie wyższe.

Zapach bardzo orzeźwiający - grejpfrutowo słodowy całość uzupełnia banan.

W smaku najpierw goryczka. Niezbyt silna, ale trwała i przyjemna. Następnie grejpfrut i w tle bananowe nutki. Słody bardzo wycofane. Po ogrzaniu pojawiają się dodatkowo smaczki słodowe.

Piwko całkiem przyzwoite, ale niestety nie wyróżniające się niczym specjalnym. W dodatku jest taki moment miedzy goryczką, a grejpfrutem, gdy brakuje jakiegoś przejścia. Taka dziwna pustka i czegoś mi tam zabrakło.

7 punktów to wszystko.

Opinia: Capricorn
01/08/2017Kod kreskowy: 59052795333941).

Warka do 02.09.2018 r.

Parametry i grafika bez zmian.

Piwo zmętnione. Barwa ciemno bursztynowa. Piana obfita, kremowa, drobna i trwała. Opada bardzo nierównomiernie do grzybka; ładnie i obficie oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach przeciętnie mocny, przyjemny. Czuć słód karmelowy, cytrusy i nutę ziołową. W smaku piwo treściwe i goryczkowe. Czuć słody z posmakiem karmelowym i nutą zbożową, cytrusy i nutę przyprawową. Goryczka mocna, taka grejpfrutowo - łodygowa, długo ciesząca zmysł smaku. W sumie dobre piwo.

7,5 punktu.

Opinia: j24
01/10/2017

1)
Browar w Grodzisku Wielkopolskim Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, ul. Poznańska 16 b, 62-065 Grodzisk Wielkopolski.
encyklopedia/piwa/grodzisk_wlkp_grodziska_apa.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:55 (edycja zewnętrzna)