Gościszewo - 55 Pils Hallertau Mandarina Bavaria

Browar Gościszewo.

Piwo typu single hop. Piwo lekkie, pasteryzowane.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.

Zawartość alkoholu: 4,5% obj., ekstraktu: 11,6° Blg.

Barwa pomarańczowa, mętna.

Piana bladokremowa, umiarkowanie średnia. Zredukowała się do nierównego, rwącego się kożuszka, następnie do opaski. Przyzwoicie oblepiła szkło.

Nasycenie spore.

Zapach mało intensywny. Nieco słodu, pieczywa i odrobina cytrusów.

Smak wytrawny. Początek cytrusowy, całkiem mocny. Po chwili daje o sobie znać bardzo intensywna goryczka, nad wyraz długo zalegająca na podniebieniu. W tle słód z chlebowym posmaczkiem. Całkiem przyjemne w odbiorze piwo, a goryczka wręcz rewelacyjna.

Mocne 8 punktów.

Opinia: Sten
07/12/2014Kod kreskowy: 59033641083281).

Parametry i grafika bez zmian.

Piwo mętne; pływają w nim kłaczki drożdży. Barwa złocista w tonacji żółtawej. Piana dość obfita, biała, bardzo drobna i dość trwała. Opada do warstewki; bogato i ładnie oblepia szkło. Nasycenie średnie do dużego. Zapach przyjemny: od razu po przelaniu do kufla intensywny, po chwili słabszy. Bardzo chmielowy z dodatkiem ziół, trawy, nuty iglaków i cytrusów. W smaku piwo lekkie (aż za bardzo) i w pierwszym łyku wytrawne. Dominuje słód z nutą biszkoptową. Oprócz niego czuć iglaki, żywicę i nutę cytrusową. Goryczka mocna i trwała, trawiasta, ziołowo - grejpfrutowa. W sumie niezłe piwo, choć jakby mu czegoś brakowało…

6,5 punktu.

Opinia: j24
06/02/2017Tym razem piwo zmętnione - nic w nim nie pływa. Piana bardzo trwała. Opada powoli i nierównomiernie. Poza tym wrażenia jak półtora roku temu, z tym, że obecnie to piwo jest lepiej dopracowane i smaczniejsze.

7,5 punktu.

Opinia: j24
22/08/2018

1)
BROWAR GOŚCISZEWO SC Stanisław Czarnecki, Chrystian Czarnecki, 82-400 Gościszewo 11.
encyklopedia/piwa/gosciszewo_55_pils_hallertau_mandarina_bavaria.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:55 (edycja zewnętrzna)