Gontyniec - Gniewosz Na Miodzie Akacjowym

Browar Gontyniec, uwarzono w browarze Czarnków.

Skład: woda, słody jęczmienne, miód akacjowy, chmiel, aromaty.

Zawartość alkoholu: 5,6%, ekstraktu: 14,1%.

Barwa mocnej herbaty, pod światło jasno rubinowe przebłyski, klarowne. Piana jasno beżowa, cienka, bardzo szybko redukuje się do opaski wokół ścianki. Nasycenie słabiutkie.

Zapach to nadmiar sztucznego miodu i odrobina słodu. W smaku również sztuczny miód ale bez sztucznej słodyczy. Takie jakby pół wytrawne. W tle doszukać można się słodu. Goryczka śladowa i krótkotrwała.

Gdyby w tym piwie miodowym był naturalny miód, to pewnie byłoby o niebo ciekawsze, a tak pozostał mi tylko niesmak sztuczności.

Nic nadzwyczajnego.

4 punkty.

Opinia: Sten
17/03/2012



Kod kreskowy: 59015492503431).

Dane techniczne, czyli kącik dla dociekliwych. Takie etykiety lubię, krótko i na temat. Mam do dyspozycji jedynie etykietę: „Gniewosz na Miodzie Akacjowym. Piwo ciemne pasteryzowane. Skład: woda, słody jęczmienne, miód akacjowy, chmiel, aromaty. 14,1% e. w. alk. Obj. 5,6%.” Nieco martwi mnie wpis o aromatach, ale nie uprzedzajmy faktów.

Ciekawość jest pierwszym stopniem do piekła. W moim przypadku uzasadnionym. Znam już piwa na miodzie, które pozwalają odnaleźć w swoim bukiecie grykę, lipę czy cała feerię kwiatów. Dziś czas na zaznajomienie się z akacją. Jednak dlaczego o tym mówię? Szukam najfajniejszego miodu to uwarzenia swojego, miodowego piwa.

Zapach. Da się wyczuć bardzo subtelny, przyjemny aromat akacjowego miodu. Plusik za zapach.

Piana. Delikatna beżowa pianka, która jest nietrwała.

Kolor. Piwo jest barwy ciemnej herbaty, klarowne.

Smak. Niestety, ale wszystkie poprzednie składowe oceny były lepsze od smaku. Pierwsze co daje się wyczuć to goryczka, która nie jest tą typową dla ciemnych piw. Jest nieco łagodniejsza. Do tego dochodzi aromat który w założeniu ma przypominać miód akacjowy. Niestety nie ma to wiele wspólnego z miodem akacjowym. Kiepsko. Ten aromat o którym wspominałem przeważył chyba nad wszystkim.

Szkoda, że in minus, bo tylko na 4 punkty.

Opinia: Śmietan
27/04/2014



Piwo klarowne. barwa herbaciana (jak Lipton). Piana biała, o grubych bąblach, słaba, nietrwała. Opada do porozrywanego kożuszka; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach intensywny - czuć sztuczny miód. Nic innego nie może się przez niego przebić. W smaku również dominuje syntetyczna słodycz, w dalekim tle posmak kawy i karmelu. Oprócz tego lekki kwasek. Elementy piwne praktycznie niewyczuwalne. Goryczka słaba - nie może się przebić przez ten sztuczny ulep.
Nie polecam.

3 punkty to max.

Opinia: j24
14/05/2014


Gniewosz Piwo Na Miodzie Akacjowym

Browar Gontyniec S.A., Kamionka (k. Chodzieży).

„Piwo ciemne pasteryzowane. Alkohol - 5,6 % obj. 14,1 % e. w.
Skład: woda, słody jęczmienne, cukier, miód, chmiel, aromaty.”

Piwo klarowne. Barwa ciemno herbaciana; pod światło wiśniowo rubinowa.

Piana średnia, jasno beżowa, o przeciętnej grubości bąbelkach, nietrwała. Opada szybko do porozrywanego kożuszka, następnie opaski; pozostają też jej ślady na ściankach kufla.

Nasycenie średnie.

Zapach intensywny - czuć głównie sztuczny miód. Oprócz niego w tle można wyczuć słód i nutę karmelową.

W smaku również dominuje syntetyczna słodycz. Oprócz niej czuć posmak kawy i karmelu oraz lekki kwasek. Elementy piwne występują w tle. Goryczka niezbyt mocna, choć nawet pozytywnie przełamuje ten słodki posmak. Podsumowując - piwo nie jest aż tak złe jak było rok temu.

Tym razem zasłużyło na 5 punktów z minusem.

Opinia: j24
01/07/2015

1)
BROWAR GONTYNIEC S.A., Kamionka 21, 64-800 Chodzież, Polska
encyklopedia/piwa/gontyniec_gniewosz_na_miodzie_akacjowym.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/19 16:46 (edycja zewnętrzna)