Gloger - Atomowa Babka

Browar Miejski Gloger, Białystok.

Belgian West Ale. Piwo niepasteryzowane.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, słód karmelowy, chmiele goryczkowe i aromatyczne, drożdże odmiany belgijskiej górnej fermentacji.

Zawartość alkoholu: 5,7% obj., ekstraktu: 14% wag. Warka do: 07.04.2019.

Barwa miedziana, klarowna.

Piana kremowa, bardzo obfita i równie gęsta. Zredukowała się do grubego kożucha zwieńczonego pokaźną czapą. Na szkle pozostawiła kilka plamek.

Nasycenie większe od średniego. Po zdjęciu kapsla bez mała pół zawartości butelki znalazło się na podłodze.

Zapach owocowy. Winogrona, morele, mango. Nutka cytrusowa i trochę przypraw oraz karmel. Wyczuwalne są też cukierki toffi i nutka kwiatowa.

Smak kwaskowo - słodki zdominowany przez owoce tożsame z tymi co i w aromacie. Sporo przypraw nieco gryzących w podniebienie. Kwiaty i niczego sobie baza słodowa z wybijającym się karmelem. Goryczka ziołowo - trawiasta, trochę większa od średniej. Ciekawe i pijalne piwo, warte spróbowania. Minus za wylewkę na wstępie.

7 punktów.

Opinia: Sten
18/01/2019Belgian West ALE.

Piwo jasne górnej fermentacji. Niepasteryzowane. Kod kreskowy: 59052793905601).

Najlepiej spożyć przed 31-07-2019.

Skład: woda; słody: jęczmienny, karmelowy, pszeniczny; chmiele goryczkowe; drożdże odmiany belgijskiej górnej fermentacji.

Alk. 5,7% obj. Ekst. 14% wag.

Kolor: Bardzo ładnie się prezentuje. Bursztynowo-miedziany, klarowne. Piana obfita, lekko kremowa, drobna. Znika powoli do cienkiej warstewki. Pozostawia nieregularne ślady na szkle.

Nasycenie niewielkie.

Zapach: Nikły, chyba ziołowy.

Smak: To moja kolejna 14-tka. Od początku silna goryczka, trochę piekąca, wyraźnie ziołowa, z niewielkim dodatkiem żywicy. Goryczka szybko znika. W dalekim tle coś na kształt karmelu ze śladowym kwaskiem. Nic poza tym. Pomimo 14 % ekstraktu, wrażenie wodnistości. Skład piwa identyczny jak „polish ALE” tego samego browaru. Smak może odrobinę lepszy. Odniosłem wrażenie, że Gloger zamówił kolekcję etykiet do jednej beczki piwa… Co do stylu - nie komentuję, bo nie mam bazy porównawczej. Ale do amerykańskich ALE to daleka droga. Chyba trzeba zrobić przerwę w glogerach, aż się pozbierają.

Dodałem 1 punkt za wygląd i wyszło mi 6 punktów.

Opinia: Naj
29/01/2019
Nowa grafika.

Parametry praktycznie takie same. Warka do: 05.08.2021 r.

Piwo mętne. Barwa bursztynowo jasnopomarańczowa.

Piana bardzo skromna, biała, drobna, nietrwała. Opada w momencie nalewania do nikłej obwódki; śladowo oblepia szkło.

Nasycenie średnie, ale piwo szybko się odgazowuje.

Zapach nikły. Czuć owoce i cytrusy.

W smaku piwo wytrawne. Dominują cytrusy z dodatkiem żywicy. Oprócz nich czuć nieco kwasku, ostre przyprawy i podbudowę słodową z posmakiem karmelu. Goryczka silna, taka trawiasto - przyprawowa, długo pozostająca na języku i podniebieniu. W sumie piwo dobre - nawet bardzo - ale polecane dla miłośników tego typu smaków.

Ode mnie 7,5 punktu.

Opinia: j24
25/01/2021

1)
Browar Miejski GLOGER sp. z o.o., ul. Gen. W. Andersa 87, 15-124 Białystok.
encyklopedia/piwa/gloger_atomowa_babka.txt · ostatnio zmienione: 2021/01/25 22:05 (edycja zewnętrzna)