Funky Fluid - Everyday Hazy APA

Uwarzono na zlecenie Zakapslowani Sp. z o.o., sp.k., Zwierzyniecka 8B/1, 00-719 Warszawa w Browarze Błonie. Kod kreskowy: 59063955602401).

Z nazwą producenta jest nieco kłopotu. Na etykiecie występuje „Funky Fluid”, który jest zarejestrowany w KRS. Na kontrze podano natomiast zlecającego jako „Zakapslowani Sp. z o.o.”, która także jest w KRS i należy do tych samych właścicieli co „Funky Fluid”.

Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne, drożdże, chmiele: Citra, Mosaic, Falconer's Flight, Amarillo.

Zawartość alkoholu: 4,6% obj., BLG 12° , Hoprate 12 g/l

Najlepiej spożyć do 05-03-2020.

Barwa jasno-złota, mętne.

Piana biała, drobna, silna a nawet bardzo silna. Opadła bardzo powoli do półcentymetrowej warstewki. Na szkle pozostawiła nieregularne ślady.

Nasycenie poniżej średniego.

Zapach nieznaczny, słodowy.

Smak. Silna chmielowa goryczka, bardzo długo trzymająca. Nieznaczny kwasek bilansowany płatkami. Trochę grapefruita. Piwo woła o jakąś przegryzkę, najlepiej serową. Pomimo, że to 12-tka, nie wyczuwa się wodnistości. Podobnie z alkoholem, który dopiero po wypiciu zaznacza swoja obecność, choć nie jest go przecież dużo. Dodałem punkt za wygląd a szczególnie pianę.

To będzie 8 punktów.

Opinia: Naj
21/12/2019

1)
Uwaga! Numer GTIN wycofywany z rynku (w karencji). Źródło danych: GS1 GEPIR.
encyklopedia/piwa/funky_fluid_everyday_hazy_apa.txt · ostatnio zmienione: 2019/12/22 07:33 (edycja zewnętrzna)