Funky Fluid - Brown Sugar

Wyprodukowano dla Zakapslowani Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa w Browarze Nepomucen. Kod kreskowy: 59039995101831).

Imperial Brown Ale with spices. Piwo ciemne, niefiltrowane, pasteryzowane.

Na początek to czym chwali się producent (w dwóch językach!): „Imperialny Brown Ale, którego typowe cechy dodatkowo uwypukliliśmy poprzez dodatek ziaren kakaowca, orzechów laskowych oraz wanilii i cynamonu.”

Skład: woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, słód pszeniczny, ziarna kakaowca, orzechy laskowe, wanilia, cynamon, chmiel, drożdże S-04, aromat orzechów laskowych.

Zawartość alkoholu: 9,2% obj., ekstraktu: 21° BLG, goryczka 2/5 ABV. Warka do: 20.01.2022.

Barwa miedziana z przebłyskami rubinowymi, lekko zamglona.

Piana beżowa, trochę żółtawa, drobnopęcherzykowa, opada do dość grubego kożuszka.

Nasycenie niskie.

Zapach zgodny z podanym składem. Na pierwszym miejscu kakao i czekolada, wątek cynamonu, niestety nie wyczułem aromatu wanilii. Orzechy w jakiejś takiej słodkawej nucie (ciasteczka orzechowe?).

Smak słodki, nawet sporo słodyczy ale nie ulepek. Sporo przypraw z cynamonem i kakao. Goryczka bardzo przyjemna, delikatna, częściowo chyba pochodząca także z nasion kakaowca i długo utrzymująca się w ustach. Ta goryczka fantastycznie redukuje słodycz do tego znośnego poziomu, jaki opisałem.

Bardzo fajne piwo i warte polecenia. Myślę, że idealne przy świątecznym stole (te ciasteczka i cynamon kojarzą mi się z Wigilią ;-)). Gdyby szukać wad to może brak tej wanilii deklarowanej w składzie? Ale cóż to za wada przy takim bogatym smaku!

Z czystym sumieniem daję mu 9 punktów.

Opinia: Piotrek
18/05/2021

1)
ZAKAPSLOWANI Sp. z o.o. Sp.k., ul. Zwierzyniecka 8B/1, 00-719 Warszawa.
encyklopedia/piwa/funky_fluid_brown_sugar.txt · ostatnio zmienione: 2021/05/18 14:13 (edycja zewnętrzna)