Foster’s Group - Foster's

Australia1)

Piwo serwowane w przeźroczystej butelce, co od razu mówi nam z jakim piwem mamy do czynienia. Nie jestem pewien, ale mogę zaryzykować stwierdzenie, że jest to piwo typu Ale. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć co było napisane na etykiecie, bo raz, że butelka zaginęła w akcji, a dwa, że w języku polskim poza importerem był podany skład.

A z tego co w moich odmętach pamięci pozostało to było tak napisane:
Skład: woda, chmiel, słód, więc, nie za wiele. Po odszyfrowaniu z angielskiej etykiety wynikało, że także syrop glukozowy, ale… to chyba właśnie słód. Woltaż 5,0%. Jeżeli ma to jakieś znaczenie to testowałem piwo w butelce o pojemności 330ml.

Wrażenie po nalaniu do pokala? Hmm… pierwsze skojarzenie to… mocz. Kolor taki słomkowy, że gdyby nie piana to można by spokojnie pomylić. Piana też nie trzymała się zbyt długo. Do tego było jej mało. Ale… Smak. Cóż, taki kukurydziany posmak, ale po dłuższej chwili, taki smak gotowanej kukurydzy z cukrem. Chmiel słabo wyczuwalny. Ogólnie rzecz biorąc piwo wydaje się jakby było lekko słodzone.

Nie nastawiałem się w żaden sposób na smak, bo i nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Później skojarzył mi się z Millerem (piwem nie politykiem).

Generalnie bardzo lekkie piwo, ale trzeba lubić taki smak.

Ocena: przyzwoite 6 punktów.

Opinia: Śmietan
06/09/2009

1)
Warzone przez Foster’s Group. W Europie, w tym w Polsce, prawa do jego produkcji i dystrybucji posiada Heineken International
encyklopedia/piwa/fosters_group_fosters.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/19 16:30 (edycja zewnętrzna)