Fabryka Piwa - Chickorious

Wyprodukowano dla: Fabryka Piwa, Częstochowa. W sieci można znaleźć informację, że piwo to warzy Szczyrzycki Browar Cystersów Gryf, Szczyrzyc. Kod kreskowy: 59052794841391).

Producent zachwala to piwo: „Prezentujemy lekkiego, palonego Stouta, który jest idealny na ciepłe wieczory. Odrobina cykorii da Ci siłę na całą noc!”

„Piwo w stylu: Chicory Dry Stout. Pasteryzowane.
Alkohol: 5,1 % obj. IBU 35 12° Plato.
Składniki: Składniki: woda; słody: Czekoladowy, Pale Ale, Jęczmień Palony, Caramunich, płatki owsiane. Chmiele: Tomahawk, Lubelski. Drożdże: S-04. Dodatki: prażona cykoria.”

Klarowności nie sposób ocenić. Barwa prawie czarna, nieprzejrzysta, brak przebłysków pod światło. Piana beżowa, skromna, drobna, lecz nietrwała. Opada w kilka minut do porwanej warstewki i zaraz do zera; słabo i nietrwale oblepia szkło. Nasycenie niskie. Zapach niezbyt mocny, przyjemny. Aromat słodu palonego i czekolady powoduje, że piwo pachnie jak kawa zbożowa. W smaku piwo lekkie i trochę wytrawne; sprawia wrażenie wodnistego. Czuć słabo słód palony, mleczną czekoladę, kawę zbożową, nutę garbnikową (taniny) oraz cykorię i lekki kwasek. Goryczka jakaś taka tępawa. W sumie zawód. Piwo zbyt wodniste i niedopracowane. Zobaczymy, co będzie w nocy… :-P

Póki co 6 punktów tylko.

Opinia: j24
11/10/2016

1)
Fabryka Piwa Spółka z o.o., ul. Lubliniecka 46, 42-202 Częstochowa, Polska.
encyklopedia/piwa/fabryka_piwa_chickorious.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:55 (edycja zewnętrzna)