Dwóch Braci - Champion

Uwarzone przez Browar Dwóch Braci w Browarze Nepomucen według zwycięskiej receptury Norberta Moćki, który zajął pierwsze miejsce w Świętokrzyskiej Lidze Piwowarów Domowych w 2019r. Kod kreskowy: 59067211854061).

West Coast IPA. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.

Składniki: woda, słody: Pilzneński, Pale Ale, Pszeniczny, płatki owsiane, chmiele: Mosaic, Simcoe, Amarillo, Citra, Columbus, drożdże.

Zawartość alkoholu: 6% obj., ekstraktu: 15% wag., goryczka„ 4/5, moc: 2,5/5, słodycz: 1,5/5. Warka do 13.11.2020r.

Barwa złota, niemal przejrzysta z niemal iluzoryczną mgiełką.

Piana biała zabrudzona kością słoniową; bardzo gęsta, trwała i obficie zdobiąca szkło gęstymi firankami.

Nasycenie ciut wyższe niż średnie. Czuć wyraźne szczypanie w język.

Zapach gorzkich ziół, cytrusów i gdzieś na końcu tęczy odrobiny słodu. Genialny!, choć wcale nie intensywny.

W smaku najpierw delikatna i ulotna słodycz cytrusów i zaraz za nią bardzo przyjemna oraz intensywna grejpfrutowa goryczka, którą dopełnia ziołowa intensywna żywica, a na końcu pojawia się kwasek, który przecież był od początku, a może i nawet wcześniej, ale był tak schowany, że niemal niezauważalny, choć oczywisty w każdym momencie. Kurczę, zbyt dużo się Pratchetta naczytałem… :oops:
Piwo jest orzeźwiające, sycące i bardzo przyjemne w odbiorze dla wielbicieli spożywania na „skrzywiony ryj”. Ujęło mnie swym z jednej strony delikatnym, a z drugiej bardziej niż przyjemnym zapachem i taką ogólną lekkością. Jednakowoż małżowina uznała, że mam ująć pół punktu za zbyt dokładne filtrowanie, co oczywiście czynię, ale się nie uśmiecham.

8,5 punktu od nas.

Opinia: Capricorn
27/03/2020Kod, skład, parametry i warka jak w powyższym teście.

Barwa złocista, bez mała klarowna.

Piana biała, przybrudzona, średnia i gęsta o drobnych i średnich pęcherzykach. Zredukowała się do porwanej warstewki. Obfitą koronką osiadła na szkle.

Nasycenie większe od średniego.

Zapach owoców cytrusowych, w mniejszym stopniu tropikalnych. Trochę ziółek i iglaków. W tle słody i śladowa nafta.

Smak delikatnie słodki ze słodami, gdzie prym wiedzie pszenica. Niewielki cytrusowy kwasek z grejpfrutem i cytryną. Całkiem sporo ziółek i żywicy, które dają dość sporą, a zarazem bardzo przyjemną i długo pieszczącą kubki smakowe, goryczką. Rzec można, że klasyka stylu. Są wyraźne owoce, jest wspaniała goryczka, czyli wszytko to, co powinna zawierać WCIPA. Jedynie piana mogłaby być bardziej trwała.

8,5 punktu.

Opinia: Sten
07/05/2020

1)
BROWAR DWÓCH BRACI Sp. z o.o., ul. Pocieszka 3, 25-519 Kielce.
encyklopedia/piwa/dwoch_braci_champion.txt · ostatnio zmienione: 2020/05/08 05:22 (edycja zewnętrzna)