Colberg - Black

Kołobrzeska Fabryka Piwa „Invest Tower” Sp. z O.O., Kołobrzeg. Kod kreskowy: 59047303160191).

Klasycznie warzone ciemne piwo.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.

Alkohol - 6,0 % obj. Ekstrakt - 14,0 % wag.

Piwo klarowne. Barwa jak coca - cola; pod światło brunatno - wiśniowa. Piana średnio obfita, beżowa, drobna i niezbyt trwała. Opada w kilka minut do porwanej warstewki; ładnie oblepia szkło. Nasycenie niskie do średniego. Zapach niezbyt mocny, przyjemny. Czuć słód i ciemny słód oraz nutę karmelowo - czekoladową. W smaku piwo słodkie i przypominające kwas chlebowy. Czuć ciemny słód, coś jakby z posmaku chleba razowego, nutę owocową (wiśnia), oraz w tle karmel i nutę kawową. Goryczka słaba, zaznaczona tylko. Pojawia się w chwilę po przełknięciu, ale nawet nieźle przełamuje tą dominującą słodycz. Jak dla mnie to piwo jest za słodkie, ale czuć, że to niezła robota piwowarska. Po prostu nie moje klimaty.

Polecam je miłośnikom ciemnych piw, w wariancie mniej kawowym, a słodszym. 7 punktów

Opinia: j24
15/08/2016

Kod, skład i parametry bez zmian. Warka do: 09.01.2020.

Barwa rubinowa, klarowna.

Piana jasnobeżowa, obfita i gęsta o drobnych i średnich pęcherzykach. Opadła do trwałej kołderki. spływającą koronką osiadła na szkle.

Nasycenie niewielkie.

Zapach słodowy z wyraźnym karmelem i karmelowymi cukierkami. W sumie nieco mdławy.

W smaku dominuje słodycz, zarówno od słodu, jak i od karmelu. Trochę ciemnych słodów i razowego pieczywa. Subtelne suszone owoce i znikoma goryczka, skutecznie tłumiona słodyczą, która zdominowała to piwo. Generalnie jest wodniste i mało wyraziste, no poza słodyczą. Takie Karmi z zawartością alkoholu.

Nie więcej, jak 5 punktów.

Opinia: Sten
12/06/2019

1)
Invest Tower Sp. z o.o., ul. Wiedeńska 1a/7, 78-100 Kołobrzeg, Polska.
encyklopedia/piwa/colberg_black.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/01 10:36 (edycja zewnętrzna)