Carlsberg Polska - Harnaś Okocimski Grzaniec

Carlsberg Polska

Jak informuje producent na puszce: „PIWO Z ZAPRAWĄ O SMAKU KORZENNYM. ALK. 6,0% OBJ. PASTERYZOWANE”. Skład: piwo, zaprawa o smaku korzennym (aromaty, syrop glukozowo - fruktozowy, sukraloza - substancja słodząca). Zawiera słód jęczmienny.

No to do dzieła.

Piwo na zimno: Piwo klarowne. Barwa złota. Piana biała, średniej granulacji, obfita. Niezbyt trwała - opada szybko do nikłej warstewki, a następnie nawet trwałej obwódki. Pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie do dużego. Zapach intensywny. Czuć głównie goździki, w tle cynamon. W smaku czuć głównie syntetyczną słodycz, goździki z nutą cynamonową. Do tego leciutki kwasek. Posmak słodu nie może się przebić. Goryczka pojawia się po chwili, mocno stłumiona.
Generalnie piwo na zimno trudno wypijalne, choć np. mojej żonie nawet smakuje.

Ja mu daję 3 punkty.

Piwo na ciepło: Piwo klarowne. Barwa bez zmian. Piana biała, drobniejsza, obfita. Opada natychmiast do nawet trwałej warstewki, następnie obwódki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach słabszy, za to nieco inny, bardziej „wymieszany”, korzenny. W smaku piwo też jest odmienione. Ma - co oczywiste - zupełnie inną termikę. Nie ma tej zabijającej inne smaki sztucznej słodyczy. Dominuje posmak cynamonu i goździków, ale taki palący (drażniący nawet) i mocno rozgrzewający. Słód - wyczuwalny w tle. Goryczka niezbyt mocna, zaznaczona. Nie wybija się w smaku ino współgra z tymi korzenno - rozgrzewającymi elementami.
Na ciepło (podgrzałem w metalowym garnuszku do około 70 C) to piwo jest lepsze. Generalnie nie moje klimaty, ale na duże mrozy, po zmarznięciu i powrocie do domu … powinno się nadać.

6 punktów.

Opinia: j24
21/01/2013



Wariant II (podgrzane), choć nie chciało mi się bawić w garnuszek …

Kufelek do mikrofali na 600 W na 3 minuty … :-P

Wypijalne. No i rozgrzewające.

Opinia: j24
01/02/2014

encyklopedia/piwa/carlsberg_polska_harnas_okocimski_grzaniec.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/23 06:40 (edycja zewnętrzna)