Carlsberg Polska - Bosman Full

Browar Szczecin, z grupy Carlsberg

Zawiera słód jęczmienny. Zawartość alkoholu: 5,7%

Piana biała, słabiutka, niknie nad wyraz szybko. Barwa złocista, nasycenie średnie. Zapach chmielowo - słodowy, nawet przyjemny. Smak wielce orzeźwiający. Dominuje goryczka z lekkim kwaskiem i ten generalnie utrzymuje się na podniebieniu.

PS. Bosman Full z beczki smakuje zdecydowanie lepiej. Do tego na ściance szklanki do samego dna piana pięknie zaznacza kolejne wypite łyki, czego nie można niestety powiedzieć o wersji puszkowej.

8 punktów.

Opinia: Sten
16/08/2010


Kod kreskowy: 59015940000161).

Dane techniczne, czyli kącik dla dociekliwych. Zacznijmy tradycyjnie od etykiety, która na wszelkie możliwe sposoby atakuje nas informacją, że jest to jubileuszowa edycja piwa z okazji 165 rocznicy istnienia browaru w Szczecinie. Poza tym przeczytamy: „Bosman Full. Receptura Browar Szczecin. Głęboki pełny smak.” Mam nadzieje, że nie oznacza to szukania smaku w odmętach butelki. Na kontrze czytamy: „Butelka piwa, którą trzymasz w ręku, to efekt wspólnego wysiłku naszych pracowników. Bo dla nas tworzenie najwyższej jakości piwa dla Ciebie – to sprawa osobista, jak podpis. [Nieczytelny podpis] Dyrektor Browaru.” Nie zaczyna się zdania od 'bo'. Nie wiem czy to dobry znak. Jeszcze tylko małe wtrącenie: „Piwo jasne, alk. 5,7% obj. Zawiera słód jęczmienny, pasteryzowane.” Amen.

W ostatnich dniach przetestowałem kilka piwek związanych z polskim wybrzeżem. Kontynuacją tego trendu jest dzisiejsze piwko, które jak mi się wydaje jest już tylko wspomnieniem lat świetności jakie ma za sobą Browar Bosman. Obecnie browar ten jest własnością molocha jakim jest Carlsberg, mam nadzieje, że nie odbiło się to negatywnie na jakości. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie jest to po prostu piwo Piast z inną etykietą (lub vice versa).

Zapach. Aromat słodu jest dominujący. Wiele ponadto nie da się wyczuć.

Piana. Biała, tworzy się chętnie, raczej rzadka, przez co stosunkowo szybko opada.

Kolor. Kolor ciemnego złota, o ile takowe jest. Piwo jest klarowne.

Smak. Przez pierwsze chwile obcowania z tym piwem możemy wyczuć nutki słodowe, jednak wraz z postępem suszenia butelki ujawnia się goryczka. Nie jest może rewelacyjnie intensywna, ale po wszystkim przyjemnie utrzymuje się w ustach. Reasumując, nie ma się nad czym zachwycać. Zwyczajne piwo. Ani dobre, ani złe. Po prostu kandydat na piwo codzienne.

Dlatego moja ocena to 7 punktów.

Opinia: Śmietan
08/04/2014Z kronikarskiego obowiązku zamieszczam fotkę jubileuszowego Bosmana Full, na 165 lecie Browaru w Szczecinie. Walory smakowo - aromatyczne bez zmian.

Opinia: Sten
26/04/2014

Dystrybutor Carlsberg Polska, Warszawa. Kod kreskowy: 59015940000162).

„Piwo jasne, pasteryzowane. Zawiera słód jęczmienny. Alkohol - 5,7 % obj.”

Piwo klarowne. Barwa ciemno słomkowa. Piana średnio obfita, biała, drobna. Opada w kilka minut do porwanej obwódki; trochę oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt mocny. Czuć słód i chmiel. W smaku piwo lekkie. Czuć słód, nieco kwasku i chmiel. Goryczka przeciętnie mocna i średnio trwała. W sumie to typowy koncerniak - masówka. Jak czytamy w sloganie reklamowym: „Miliony piw już rozdane”. Powinno to brzmieć: „Miliony piw już wyprodukowane i sprzedane”. Nic dodać, nic ująć.

5 punktów.

Opinia: j24
15/08/2017Carlsberg Polska - Bosman Szczeciński Full

Nowa grafika. Nie wiadomo teraz czy to Bosman szczeciński czy Szczeciński full… :-) Dystrybutor Carlsberg Polska Sp. z o.o. ul. Krakowiaków 34, Warszawa.

Skład:woda, słód jęczmienny, syrop z pszenicy i słodu jęczmiennego (:shock:), jęczmień, chmiel.

Alkohol bez zmian 5,7%.

Opis w zasadzie taki jak dał j24, raczej koncerniak niż piwo regionalne (tak napisali na puszce). Do grilla się nada.

Nie więcej jak 6 punktów.

Opinia: filipesku
25/03/2020

1) , 2)
CARLSBERG POLSKA Sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska.
encyklopedia/piwa/carlsberg_polska_bosman_full.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/22 08:41 (edycja zewnętrzna)