Butautų - Dvaro Bravoro Šviesus Alus

Butautų Dvaro Bravoras - Litwa

Skład: woda, słód, chmiel.

Zwartość alkoholu: 5,1%.

Jasne, esencjonalne i gęste niczym miód, trochę goryczkowe. Piana obfita i gęsta.

Opinia: Paraska
19/05/2012Na początek to co możemy znaleźć na etykiecie: Piwo jasne, alk. 5,0%.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Niepasteryzowane, niefiltrowane, żywe.

A teraz moje odczucia smakowe oraz wizualne.

Piwo po wlaniu do szklanki prawie w ogóle się nie pieni, w smaku czuć przyjemną goryczkę - jak na mój gust za mało intensywną, barwa mętna, ciemno-słomkowa. Piwo znajdowało się w litrowej flaszce.

Moja ocena (piwnego laika) 6,5 pkt.

Opinia: RR
13/11/2012


Producent: UAB Butautų Dvaro Bravoras, Litwa.

Zaw. alkoholu 5,1 %.

Składniki: woda, słód jęczmienny chmiel, drożdże. Niepasteryzowane, niefiltrowane.

Oryginalna kontretykieta informuje m.in., że piwo zawiera naturalne składniki, aromatyczne szyszki chmielowe, a dojrzewanie piwa w zimnej piwnicy dworu, nadaje mu niepowtarzalny smak i aromat oraz zaleca przechowywanie w temp. od 2 do 22 st. C.

Piana jasno kremowa, po nalaniu ok. 2 i pół cm, szybko się redukuje (po chwili 2 mm); średniobąbelkowa, utrzymuje się do końca pierścień, z lekka oblepia szkło. Przyjemny zapach chmielowo – słodowy. Wwąchawszy się bardziej można wyczuć delikatny cytrusowy aromat połączony z leciutką kwiatową wonią. Nasycenie średnio mocne. Kolor ciemno żółty; lekko mętne (pozostało mi jakieś 3 cm piwka we flaszce i widzę w nich osad drożdżowy).

Pierwszy łyk – lekka słodycz, która momentalnie przechodzi w goryczkę, utrzymującą się długo po przełknięciu. Dalej… W smaku – delikatny cytrusik (który można wziąć za plusik ;-) ). W miarę picia, goryczka się pogłębia (moje odczucia goryczkowe się pogłębiają).

Rozgrzewa dopiero pod koniec degustacji.

Poprawne piwko. Za całokształt (ładna etykieta i praktyczne zamknięcie zasłużyło na ½ ) przyznaję mu 8 punktów (zdecydowanie najszybciej wypite z wszystkich testowanych, więc taka ocena być musi).

Opinia: moondriver
01/09/2013

encyklopedia/piwa/butautu_dvaro_bravoro_sviesus_alus.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/29 13:50 (edycja zewnętrzna)