Browar na Jurze - Jurajskie Różowa Pantera

Browar na Jurze Sp. J, Zawiercie.

Freestyle AIPA z różowym grejpfrutem i rozmarynem.

Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.

Alkohol: 5% obj.

Składniki: woda źródlana, słody: pale ale, Crystal Maple, pilzneński premium, pszeniczny; sok z różowych grejpfrutów, chmiele (USA) : Columbus, Citra, Cascade, Mosaic, rozmaryn, drożdże US - 05.

„Jasne piwo górnej fermentacji chmielone trzema dawkami chmieli amerykańskich podczas gotowania, uzupełnione podwójnym chmieleniem na zimno połączone ze świeżo wyciśniętym sokiem z różowych grapefruitów, aromatyzowane świeżym rozmarynem o cytrusowo leśnym zapachu.”

W zapachu wyczuwalne amerykańskie chmiele; żywiczne aromaty, owoce, nieco słodu.

W smaku kwaskowe, goryczka pestkowa. Dobrze wyczuwalny grejpfrut. Jest też delikatnie słodkie. Zakończenie goryczkowe, nieco cierpkie z nutką słodkości.

9 punktów.

Opinia: moondriver
04/03/2017Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.

Składniki: woda źródlana, słody: pale ale, Crystal Maple, pilzneński premium, pszeniczny; sok z różowych grejpfrutów, chmiele (USA): Columbus, Citra, Cascade, Mosaic, rozmaryn, drożdże US-05.

Zawartość alkoholu: 7% obj., ekstraktu nie podano. Warka do 07.07.2019r.

Barwa miedziano-pomarańczowa, bardzo mętna. Na butelce, szkle i dnie kufelka pozostało mnóstwo całe farfocli.

Piana lekko kremowa, wysoka, szybko redukuje się do paru mizernych wysepek i ringu wokół szkła, by po chwili zaniknąć zupełnie. Szkła nie ubrudziła.

Zapach mnie nieco zaskoczył. Oczywiście spodziewałem się dużej ilości owoców, ale w składzie podano grejpfruta, a mnie się bardziej skojarzył ze słodką marakują. Być może to rozmaryn mnie oszukał… :roll:

Nasycenie średnie niższe.

Piwo nie ma smaku piwa. Sporo grejpfruta, więc jest i jego goryczka oraz nieco kwasku. Jest też sporo słodyczy, ale nie potrafię rozpoznać czy pochodzi od słodów, czy też od soku. Alkohol niewyczuwalny.
To piwo jest niebezpieczne. Można je wypić nieświadomie, bo smakuje jak zwykły napój owocowy, a potem siąść za kierownicę i kłopoty niemal pewne. Żona uznała, że piwo jest orzeźwiające, smaczne i ładnie pachnie z czym trudno się nie zgodzić, więc ocena nie może być niska, ale że brak w nim smaku piw to i niewysoka.

6,5 punktu.

Opinia: Capricorn
12/05/2019

encyklopedia/piwa/browar_na_jurze_jurajskie_rozowa_pantera.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:54 (edycja zewnętrzna)