Brokreacja - CorrIPA

Wyprodukowano na zlecenie Brokreacja w Browarze Restauracja Regionalna „Marysia”, Szczyrzyc.

New England Grande Cojones Jalapeno IPA. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane. Przygotowane z okazji Beer Geek Madness 6.

Skład: woda; słody: Pale Ale, żytni; płatki owsiane; chmiele: Ekuanot, Citra, Cascade, CTZ; drożdże płynne; bycze jądra; papryczki jalapeno.

Zawartość alkoholu: 5,7% obj., ekstraktu: 15% wag., IBU-40. Warka do: 04.01.2019.

Barwa ciemnego złota, zamglona.

Piana biała, cienka z przewagą drobnych pęcherzyków. Opadła do rwącej się kołderki Niewielką firanką osiadła na ściance szklanki.

Nasycenie z tych mniejszych.

Zapach mało intensywny. Lekkie cytrusy, ziółka, nutka kwiatowa i odrobina słodu.

W smaku słód i cytrusowy kwasek, wyczuwalne ziółka z wyraźną miętą i nad wyraz śladowe gryzienie w przełyku papryczek. Goryczka nawet przyjemnie pieszcząca podniebienie, a na finiszu minimalne kwiaty. Wyczuwa się też śladowe żyto. Miałem okazję spożywać bycze jądra i ich charakterystycznego posmaczku czemuś się nie doszukałem. Zwykła, acz poprawna i dobra ta IPA, ale jak mi się wydaje, trochę oszukana.

Póki co nie więcej , jak 6 punktów - za brak posmaczku, którego się spodziewałem…

Opinia: Sten
21/04/2018Dla Browaru Brokreacja uwarzone w Browarze Restauracja Regionalna „Marysia”, Szczyrzyc 195, 34-632 Szczyrzyc.

Kolor: jasno brązowy, mgliście mętne.

Piana niewielka - ok. 1/2 cm - biała, drobna. Bardzo trwała, pozostaje do końca w cieniutkiej warstwie. Zostawia firankowe ślady na szkle.

Nasycenie nieco większe niż średnie.

Zapach: cytrusowy ze słodem.

Smak: goryczka z początku jak pestki grapefruita, przechodzi w silną, trwałą o charakterze ziołowo-paprykowym. Pozostaje długo, mnie przypomina piołunówkę ( a właściwie szwedzki likier Bäska Droppar). Alkohol jak wynika z opisu, nie gigantyczny, jednak działa z siłą wodospadu.

Trzeba napisać jeszcze o etykiecie, nawiązującej do nazwy. Jest na niej część byka i torreador. Autorem jest chyba pani, go pomyliła szczegóły anatomiczne byka i torreadora… (na niekorzyść byka).

Piwo z charakterem, choć pewnie nie wszystkim przypadnie do gustu. Byczych jąder nie spożywałem, więc może subiektywne odczucia. Mnie przypadło do gustu bardzo.

10 punktów.

Opinia: Naj
25/05/2018

encyklopedia/piwa/brokreacja_corripa.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:53 (edycja zewnętrzna)