Birra Moretti

Birra Moretti to browar założony w 1859 roku przez Luigi’ego Moretti w Udine. Obecnie należy do koncernu Heinekena. Na kontretykiecie podany jest Mediolan.

Zawartość alkoholu 4,6%. Składniki: woda, słód jęczmienny, kukurydza, chmiel.

Piwo klarowne, barwa jasno słomkowa. Piana dość obfita, biała, drobna, gęsta, bardzo ładna i dość trwała. Opada do cienkiej warstewki na dnie szklanki oraz pozostają jej ślady na ściankach. Nasycenie średnie.

Zapach wyraźny, przyjemny; czuć chmiel i słód.

W smaku piwo lekkie. Czuć kwasek, chmiel, słód, kukurydzę i słabą ale trwałą goryczkę.

W sumie piwo smaczne - taki dobrze zrobiony pilsner. Może być bardzo dobrym napojem na ugaszenie pragnienia w letnie upały. Może za pół roku to potwierdzimy?

Moja ocena to 8 punktów.

Opinia: j24
03/02/2012


Skład: woda, słód jęczmienny, kukurydza, chmiel.

Zawartość alkoholu: 4,6%.

Barwa ciemno słomkowa.

Piana biała, obfita przy nalewaniu, bardzo szybko opada do cienkiej, porwanej warstwy. Część osadza się na ściance kufla.

Nasycenie duże.

Zapach delikatnie chmielowy z nutkami kukurydzianymi i metalicznymi.

W smaku lekko kwaskowe i wodniste. Goryczka bardzo subtelna i trzeba się jej doszukiwać. Potraktowałbym to jako napój piwny. Na letnie upały i owszem, ale góra jedna flaszka i to na trzy osoby. Na podniebieniu utrzymuje się taka jakby pestkowa goryczka z metalowym posmaczkiem.

5 punktów.

Opinia: Sten
23/04/2012

Dzieciaki wróciły z Włoch i dostałem w prezencie 1 (słownie: jedną) butelkę włoskiego piwa Birra Moretti. Ucieszyłem się, że będzie coś nowego do kącika, ale okazało się, że w zeszłym roku taki prezent otrzymał też j24 i go opisał. A w 2 miesiące po nim swoją opinię dołożył Sten. Nie wiem czy jest sens dodawać moje wrażenia tym bardziej, że prawie w 100% są identyczne z opisem Stena i j24?

W zasadzie jedyne co mógłbym dodać to to, że butelkowane jest w dedykowane, tłoczone butelki o pojemności 0,66 l, zaskakująco lekkie jeśli spróbujemy je porównać z półlitrowymi butelkami polskich piw.

Bardzo ładna jest też etykieta z rysunkiem piwosza stylizowanego na „mafiosa” albo Paula Newmana w filmie „Żądło” :-)

Opinia: Piotrek
20/03/2013

encyklopedia/piwa/birra_moretti.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:53 (edycja zewnętrzna)