Benedictus Memes - Benedyktyńskie Piwo Przeora Ciemne

Wyprodukowano w Polsce dla: Benedictus Memes Sp. z o.o., Kraków. W sieci można znaleźć informację, że producentem jest Fuhrmann S.A., Połczyn-Zdrój. Kod kreskowy: 59017528329921).

Piwo ciemne. Pasteryzowane. Alkohol - 4,5 % obj. Ekstrakt - 12,5 % wag.

Zawiera słód jęczmienny.

Na stronie z produktami benedyktyńskimi czytamy: „Składniki: woda, słód jęczmienny, słody karmelowe chmiel.”

Klarowności nie sposób ocenić. Barwa prawie czarna; pod światło rubinowa. Piana ciemno beżowa, słaba, opada w momencie nalewania do nietrwałej obwódki. Nasycenie niskie do średniego; piwo szybko się odgazowuje. Zapach niezbyt mocny. Czuć słody: ciemny i palony, karmel, kawę i nutę owocową. W smaku piwo dość treściwe i słodkie. Czuć ciemny i palony słód, karmel, czekoladę oraz w głębokim tle nutę owocową. Goryczki praktycznie brak. Kilka sekund po przełknięciu można ją słabo poczuć. Generalnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jak dla mnie, to piwo jest za słodkie, ale chyba właśnie takie ma być. Polecam miłośnikom piw słodkich.

8,5 punktu.

Opinia: j24
05/01/2016Parametry oczywiście bez zmian.

Barwa ciemnorubinowa, wydaje się klarowna.

Piana jasnobeżowa, średnia i krótkotrwała. Szybko opadła do porwanej kołderki, następnie do opaski. Umiarkowanie i nierównomiernie oblepiła szkło.

Nasycenie znikome, a i jeszcze w trakcie konsumpcji maleje niemalże do zera.

Zapach mało intensywny. Dominuje palony słód, nieco karmelu i niestety wyczuwa się też metal.

Smak początkowo owocowy z wyraźną suszoną śliwką. Szybko przechodzi w nadmiar słodyczy i sporą dawkę słodu. Daje też o sobie znać karmel i palonka. Goryczka na średnim poziomie, szybko ustępuje miejsca słodyczy. Szczerze powiem, że przez tą słodycz kojarzy mi się z piwami typu karmi. Jak dla mnie za słodkie i takie trochę cukierkowe. Niespecjalnie mi podeszło.

Słabe 6 punktów.

Opinia: Sten
22/01/2016Ja to tego opisu dołożyłbym jeszcze delikatny posmak skórki od chleba :-)

Opinia: filipesku
30/07/2016

1)
BENEDICTUS MEMES Sp. z o.o., ul. Benedyktyńska 37, 30-398 Kraków, Polska
encyklopedia/piwa/benedictus_memes_benedyktynskie_piwo_przeora_ciemne.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:53 (edycja zewnętrzna)