Benedictus Memes - Benedyktyńskie

Wyprodukowano w Polsce dla: Benedictus Memes Sp. z O.O., Kraków - Tyniec. Kod kreskowy: 59014450001891).

Informacje z kotretykiety: „Unikatowa receptura, zawierająca w sobie trzy szlachetne gatunki chmielu, pozwoliła na stworzenie trunku, który nie tylko doskonale gasi pragnienie, ale również pozostawia niezapomniany smak. Idealnie komponuje się z potrawami z czerwonego mięsa lub grillowanymi warzywami.
Piwo jasne pełne. Pasteryzowane, alk. 4,2% obj.
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel: Perle, Lubelski, Marynka.”

Piwo klarowne. Barwa jasno złocista. Piana biała, skromna, drobna i bardzo nietrwała. Opada w pół minuty do cieniutkiej warstewki; pozostają też jej skromne ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt mocny. Czuć słód. W smaku piwo lekkie i ciut wodniste. Najpierw mamy tu lekką słodycz i słód. Następnie dominację przejmuje chmiel. Goryczka nawet przyzwoita, przyjemna i dość trwała. W sumie niczego sobie poprawne piwo. Trochę mi przypomina pewne piwo z Browaru Witnica.

7 punktów.

Opinia: j24
05/12/2015Skład, kod i parametry bez zmian.

Dodano ekstrakt: 11% wag. Warka do: 04.07.2020.

Barwa złocista, klarowna.

Piana bladokremowa, dość obfita i gęsta o drobnych pęcherzykach. Opadła do cienkiej i trwałej warstewki. Dość obfitą koronką oblepiła ściankę szklanki.

Nasycenie z tych mniejszych.

Zapach słodowo - drożdżowy. Do tego karmel i jakby miód oraz gotowane warzywa.

W smaku słód i sporo gotowanych warzyw. Wyraźny karmel i miód oraz drożdże. Goryczka średnia i mało wyrazista z lekkim metalicznym posmaczkiem. W sumie wielce przeciętne piwo i nawet w Egipcie mi nie podeszło.

Słabe 4 punkty.

Opinia: Sten
07/10/2019

1)
BENEDICTUS MEMES Sp. z o.o.,ul. Benedyktyńska 37, 30-398 Kraków, Polska
encyklopedia/piwa/benedictus_memes_benedyktynskie.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:53 (edycja zewnętrzna)