Athenian Brewery - Amstel Beer Premium Quality

Athenian Brewery, Grecja.

Piwo licencyjne.

Skład: woda, słód, chmiel, drożdże.

Zawartość alkoholu: 5%.

Barwa złocista z tych nieco jaśniejszych.

Piana biała, średnia ale gęsta. Zniknęła szybko do opaski wokół ścianki kufla. Nasycenie dość spore.

Zapach wielce subtelny. Od biedy da się wyczuć odrobinę chmielu i jakby kukurydzy. W smaku dominuje chmielowa goryczka, intensywna i długotrwała. W tle nieco owoców. Słód praktycznie niewyczuwalny. Po chwili pojawia się też trochę kwasku, nad wyraz szybko tłumionego przez goryczkę. Piwko przyjemnie wchodzi i równie przyjemnie orzeźwia. Wypiłem ze smakiem.

8 punktów.

Opinia: Sten
22/10/2013Kod kreskowy: 52012610000291).

Nieco zmienione detale graficzne. Puszka pojemności 0,5 l. Kupione w Grecji.

Piwo klarowne. Barwa jasno złocista. Piana biała, średnio obfita, o dość grubych bąbelkach. Nietrwała. Opada szybko do cienkiej, porwanej warstewki. Nasycenie duże. Zapach bez rewelacji. Czuć chmiel, słód i w tle kukurydzę. W smaku piwo lekkie i mało treściwe. Dominuje kwasek z posmakiem metalicznym. Oprócz tego czuć chmiel i słabo słód. Goryczka nawet mocna i dość długo pozostająca na podniebieniu. W sumie to piwo o znanej nazwie, robione w milionach hektolitrów, produkt masowy.

6 punktów to max.

Opinia: j24
10/09/2014

Kod skrócony: 521002082). Warka do: 02.2020.

Tym razem wersja butelkowa. Skład i parametry bez zmian.

Barwa jasnego złota, klarowna.

Piana biała, obfita i gęsta o drobnych pęcherzykach. Opadła do porwanej warstewki. Firankowo osiadła na ściance szklanki.

Nasycenie średnie.

Zapach kukurydzy, w mniejszym stopniu słodu oraz z minimalnym chmielem.

W smaku prym wiedzie kukurydza, taka wręcz mączna. Owocowy kwasek ze wskazaniem na jabłko. Baza słodowa ledwie zaznaczona. Goryczka całkiem spora, z lekka ziołowa, a zarazem metaliczna. Pojawia się też w niej nutka trawiasta. W sumie jest mało przyjemnie zalegająca. Piwo przeciętne, acz wypić można. Pewnie w Grecji weszłoby zdecydowanie przyjemniej.

Zatem 6 punktów.

Opinia: Sten
15/10/2019

1)
ATHENIAN BREWERY SA, L. KIFISOY 102, 12241 AIGALEO, Grecja
2)
Prowadzi wyłącznie do firmy rejestracyjnej nadającej kody: GS1 ASSOCIATION-GREECE, ALEXIOUPOLEOS 32, 16452 ARGIROUPOLI, Grecja.
encyklopedia/piwa/athenian_brewery_amstel_beer_premium_quality.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/24 10:17 (edycja zewnętrzna)