AleBrowar - Hula Hop

AleBrowar, Lębork.

White IPA. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane.

Skład: woda; słody: Pale ale, pszeniczny; płatki pszenne; płatki owsiane; chmiele: Hallertau Blanc, Centennial, Citra, Mosaic, Cascade; kolendra; skórka gorzkiej pomarańczy; curaçao; drożdże S-33.

Zawartość alkoholu 5,2% obj., ekstraktu: 14% wag. Warka do: 05.12.2017.

Barwa złocista, zamglona.

Piana biała, średnio - obfita o drobnych pęcherzykach. Opadła do cieniutkiej kołderki. Na szkle pozostawiła kilka plamek.

Nasycenie umiarkowanie mocne.

Zapach cytrusowo - ziołowy. Sporo kolendry, nutka tropików i muśnięcie sosnowego lasu. W tle małe co nieco słodu.

Smak kwaskowy ze sporą dawką cytrusów z wyraźnymi pestkami i skórkami. Słody na średnim poziomie, a płatków jak na lekarstwo. Goryczka niczego sobie, intensywna, ale nie zalegająca, wybitnie cytrusowa, choć iglaki też się w niej wyczuwa. Pod koniec pojawia się też i kolendra. Piwo ciekawe i przyjemne w odbiorze.

Jest zwyczajnie dobre z plusem, dlatego też 7,5 punktu.

Opinia: Sten
09/08/2017No to wypiłam wczoraj Hula Hop….

Jak dla mnie bardzo dobre :-) Co tam w smakach? Ano goryczka mieszała się z cytrusem, taka trochę walka w kubkach smakowych ;-) nie było zwycięstwa bo zarówno goryczy jak i cytrusu po równo, mało słodkości jak dla mnie ale smakowało super, napewno do tego piwka wrócę z ochotą. :-)

Opinia: kimkolwiek
13/07/2018Kod kreskowy: 59072220390451). Najlepiej spożyć przed: 02.03.2019

Parametry i grafika bez zmian.

Piwo prawie klarowne. Barwa złocista. Piana średnio obfita, biała, o dość grubych bąbelkach, nietrwała. Opada w kilka minut do porwanej obwódki; nieco oblepia szkło. Nasycenie średnie do dużego. Zapach przeciętnie mocny. Czuć cytrusy (pomarańcza, grejpfrut), słód i kolendrę. W smaku piwo treściwe i gorzkie. Dominują tu skórka pomarańczy, grejpfrut, nuta żywiczna a do tego przyprawy z kolendrą na czele. Oprócz tego czuć kwasek i posmak słodu. Po przełknięciu ton nadaje silna, grejpfrutowo - ziołowo - piołunowa goryczka, mocna i trwała. W sumie dobre piwo. Nie każdemu posmakuje, ale miłośnicy piw gorzkich będą zadowoleni.

Ode mnie 8 punktów.

Opinia: j24
26/08/2018

1)
AleBrowar Sp. z o.o., ul. Juliana Węgrzynowicza 1, 84-300 Lębork.
encyklopedia/piwa/alebrowar_hula_hop.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:52 (edycja zewnętrzna)