Absztyfikant - Double Kumaru Bourbon Barrel Aged

Uwarzone przez Absztyfikant w Browarze Czarna Owca, Semlin.

Tonka Double Extra Stout BBA. Piwo ciemne górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane.

Skład: woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, laktoza, płatki pszenne, płatki jęczmienne, fasola Tonka, chmiel Iunga, kwas mlekowy, drożdże Fermentis Safale US-05.

Zawartość alkoholu: 8,0% obj., ekstraktu: 20,0% wag. Warka do: 04.07.2018.

Barwa czarna, nieprzejrzysta.

Piana ciemnobeżowa, średnio - obfita i gęsta o drobnych i średnich pęcherzykach. Opadła do rwącej się warstewki. Dość obfitą koronką osiadła na szkle.

Nasycenie umiarkowanie średnie.

W zapachu wybija się marcepan, nieco mniej wanilii i cynamonu. Następnie kawa, czekolada, palonka oraz muśnięcie bourbona z odrobiną kukurydzy.

Smak słodkiej, mlecznej czekolady. Trochę kawy i palonki. Spora dawka marcepanu, wanilii i cynamonu. Subtelny kwasek przywodzący na myśl wiśnię i wyczuwalna gładkość płatków. Posmaczek bourbona i dębowych tanin, acz niewielki bardzo. Goryczka średnia, niezalegająca. Piwo w sumie identyczne z Absztyfikant - Double Kumaru jedynie te niewielkie akcenty beczkowe je różnią od siebie. Ukryć się nie da, że jest wspaniałe.

8 punktów.

Opinia: Sten
31/03/2018

encyklopedia/piwa/absztyfikant_double_kumaru_bourbon_barrel_aged.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:52 (edycja zewnętrzna)