Zodiak - Braterskie Mocne

Kod kreskowy:
5907431702259.1)

Dane techniczne, czyli kącik dla dociekliwych. Będzie minimalistycznie. Co najważniejsze nie z powodu mojego wrodzonego lenistwa, lecz z winy(?) producenta, etykiety to nie Pan Tadeusz: „Braterskie Mocne. Piwo naturalnie warzone.” I kontra: „Piwo jasne pasteryzowane. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel. Alk. 6,8% obj.” Nie mówiłem?

Pierwsza majowa recenzja piwa, pierwsze piwo z Browaru Zodiak. O ile co do pierwszego jestem pewny, to co do drugiego nie jestem pewny na sto procent. Choć może się okazać, że po prostu wyparłem to z pamięci, bo instynkt samozachowawczy krzyczy: 'Nie pij tego piwa!' Ciekawe czy ma rację.

Zapach. Pierwsze spotkanie z aromatem który bije z pokala odrzuca. Słód pomieszany z zapachem mokrego kartonu.

Piana. Biała, gęsta, dość obfita. Opada dość leniwie. Bardzo przyjemnie oblepia szkło w miarę postępującego spożycia.

Kolor. Złoty, delikatnie wpadający w bursztyn. Klarowne.

Smak. Smak jest bardzo kiepski, instynkt nie kłamie. Przez chwilę da się wyczuć minimalną ilość słodu, przy odrobinie szczęścia niewiele więcej goryczki. Zaś całkiem pokaźnie po spożyciu czuć kwasek. Na domiar złego piwo jest dość mocno zażelazione co negatywnie wpływa na jego smak. Jeżeli nikt Was nie zmusza to nie pijcie, nawet jak dostaniecie je za darmo. Chyba, że koniecznie chcecie dodać do encyklopedii drugą recenzję, ale nie mówicie, że nie ostrzegałem! Dobrze, że piwo jest w tzw. 'bączku', ciężko byłoby zmęczyć półlitrową butelkę.

Ja oceniam na 1 punkt.

Opinia: Śmietan
02/05/2014

1)
P.P.H.U. JAMARD Marianna Kacprzak 62-650 Bierzwienna Dł. Kol. 104 A, poczta Kłodawa, Polska
encyklopedia/piwa/zodiak_braterskie_mocne.txt · ostatnio zmienione: 2019/12/12 19:06 (edycja zewnętrzna)