Wrężel - Miś Wojtek Red Ale

Warzone przez Browar Wrężel Sp. z o. o. oraz Surge Polonia Sp. z o.o. w Browarze Zarzecze. Kod kreskowy: 59047304652501).

Red Ale z dębiną macerowaną miodem.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane, górnej fermentacji w temperaturze 19-22° C

Skład: woda; słody jęczmienne: Pale Ale, karmelowy 150, karmelowy czerwony; cukier inwertowany nr 2; chmiele: Chinook, Crystal; Drożdże S-04;

Zawartość alkoholu: 5,4% obj., ekstraktu: 14% wag., IBU 35, warka do 11.01.2018r.

Piana minimalna 2-3mm niemal błyskawicznie redukuje się do porwanych wysepek i ringu wokół szkła. Nie zostawiła po sobie żadnych śladów. Po ogrzaniu i zamieszaniu powstała gęsta, wysoka na cal w kolorze beżowym. Tyle, że praktycznie po minucie znowu zanika. Tym razem zostawiła na szkle nieregularne placki.

Barwa to połączenie czerwieni i brązu. Delikatnie mętna

Nasycenie średnie wyższe - czuć dość intensywne szczypanie w język

Zapach cytrusowo-słodowo-miodowy. Mocno orzeźwiający. Wydaje się, że piwo będzie z tych słodkich jak ulepek damskich oranżadowych napitków. Po delikatnym odgazowaniu pojawia się również zapach karmelu oraz dębowego drewna.

Smak bardzo odmienny od zapachu. Dominuje garbnikowa goryczka na tyle silna, że była dość długą chwilę jedynym rozpoznawalnym smakiem. Po pewnym czasie ujawnił się posmak miodu. Jednak nie była to słodycz, a smak nektaru kwiatów rozlewający się po podniebieniu. Cytrusy też i owszem są, i rewelacyjnie komponują się z całością.

Świetne piwo i ze sporym żalem stwierdziłem, że nie ma już czego dolewać. Szkoda tylko, że piany brakuje i za to punkcik zabieram.

W pełni zasłużyło na 9 punktów.

Opinia: Capricorn
15/10/2017Warka do 23.11.2018 r.

Piwo lekko zmętnione. Barwa herbaciana. Piana niska, drobna, beżowa, nietrwała. Opada w kilka minut do mizernej warstewki, następnie obwódki; słabo oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt mocny. Czuć karmel, miód, słód, a w tle zapach moczonego drewna dębowego. W smaku piwo treściwe. Dominuje taninowa gorycz (jakby polizać mokre dębowe drewno). Oprócz niej czuć słód z nutą chlebową, karmel i nutę kwiatowo - ziołową. Goryczka dość mocna, taka ziołowo - tytoniowa, przyjemna i trwała. W sumie bardzo dobre piwo.

8 punktów ode mnie.

Opinia: j24
13/12/2017

1)
Browar Wrężel sp. z o.o., ul. Łęgowa 1, 34-326 Łodygowice.
encyklopedia/piwa/wrezel_mis_wojtek_red_ale.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/16 20:22 (edycja zewnętrzna)