Witnica - Lubuskie Pszeniczne

Browar Witnica.

No dobra - nowość (zeszłoroczna) z Ziemi Lubuskiej.

Z kontretykiety dowiadujemy się, że to: „Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Alkohol 5% obj. Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny,chmiel.”

No to otwieram:

Piwo mętne. Barwa żółto - cytrynowa. Piana biała, drobna, dość obfita. Niezbyt trwała. Opada sukcesywnie do cienkiej, porozrywanej warstewki. Pozostają też jej nikłe ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach dość słaby. Czuć słód, na upartego można wyczuć jakąś bliżej nieokreśloną nutę (miód? banan i goździk?). Z zapachem typowego pszeniczniaka nie ma to za wiele wspólnego. W smaku piwo lekkie, nawet wodniste. Czuć słód i lekki kwasek. Do tego w tle nuta landrynkowo - metaliczna. Jakby coś z elementów miodowych. Goryczka mocna, nawet przyjemna i trwała.

Podsumowując - piwo wypijalne. I owszem. Ale nie jest to piwo pszeniczne! Smakuje jak typowe piwo Lubuskie z dodatkiem odrobiny miodu i okraszone posmakiem pszenicznym.

Wielki minus dla browaru za wprowadzanie klientów w błąd i nadużycie w nazwie. No i trochę za drogie, jak na taką „podróbę”. Piwnym nadużyciom mówię stanowcze NIE!

Po obniżkach 2 punkty.

Opinia: j24
06/10/2013

encyklopedia/piwa/witnica_lubuskie_pszeniczne.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:33 (edycja zewnętrzna)