Wells & Young’s - Waggle Dance

Wells & Young’s Brewing Bedford Wielka Brytania.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, miód.

Zawartość alkoholu: 5,0%.

Barwa miodowa.

Piana jasno kremowa, obfita i trwała, osiada powoli.

Nasycenie dość spore.

Zapach owocowo miodowy odrobinę słodowy.

Smak wytrawny. Przeważa chmielowa goryczka z odrobiną kwasku. Miodu jednak doszukać się nie sposób. Na koniec odzywa się nieco słodu.

7 punktów.

Opinia: Sten
15/06/2011










Kod kreskowy: 50118760008841).

Dane techniczne, czyli kącik dla dociekliwych. Mógłbym w zasadzie ograniczyć się do naklejki jaką zastosował importer, ale z uwagi na fakt, że oryginalna etykieta jest w języku angielskim przepiszę ją całą. O transkrypcję musicie zadbać sami. Zacznijmy od etykiety: „Wells Waggle Dance. Beer brewed with honey.” Niewiele, rzućmy okiem na kontrę: „Ingredients: Water, Malted Barley, Hops, Yeast, Honey. Alc 5.0% Vol.” Kolejny raz dowiadujemy się niewiele. Prawdziwa marketingowa bomba czai się na krawatce: „The Waggle Dance is the ceremonial performance a bee gives to alert the hive to a source of nectar. Celebrate the true magic of nature with this perfectly balanced, naturally delicious golden ale. Brewed using our own natural mineral water and real honey, this delicious golden ale has tantalising honeyed aromas tempered by a grassy, lemony nose – all leading to a finely balanced, fresh, delicate flavour of hops with a lingering dry finish.” Nie wiem, jak Wam, ale mnie już ślinka leci po tym co przeczytałem. Ci z Was którzy nie znają mowy Szekspira na tyle polecam translatora od Google. Pomoże.

Dziś na spacerze jaki odbywałem z moim psem zaatakowała nas tak przecudna pogoda, że głowa mała. Aż nadziwić się nie mogę jak w ciągu jednego dnia potrafi zmienić się pogoda. Przy takiej pogodzie pszczółki nie próżnują, dlatego dzisiaj zdecydowałem się na piwo miodowe. Nie miałem do tej pory okazji spożywać jeszcze piwa które jest jednocześnie miodowe i zagraniczne. Mam nadzieje, że to dobre połączenie.

Zapach. Pierwsze wrażenie jest zdecydowanie o wiele bardziej miodowe aniżeli to co da się wyczuć po chwili. Po chwili mamy możliwość wyczuć bardzo subtelny aromat miodowy połączony z aromatem chmielu. Nie udało mi się wyczuć nutek cytrusowych o których była mowa na krawatce.

Piana. Biała, bardzo gęsta, niemal kremowa, bardzo trwała. Bardzo intensywnie oblepia szkło w trakcie spożywania.

Kolor. Piwo jest jakże by inaczej koloru jasnego miodu, jest przy tym delikatnie nieklarowne.

Smak. Jeżeli macie ochotę na miodowy smak do jakiego przyzwyczaiły Was nasze rodzime browary to będziecie zawiedzeni. Smak jest fajny, ale… mało miodowy. Piwo w zasadzie było delikatnie miodowe jedynie na początku spożywania. W późniejszym okresie ów aromat gdzieś mi umknął, dając wolne pole do popisu goryczce, która jest miła, ale nie powalająca. Utrzymuje się stosunkowo długo co znacząco wydłuża przyjemność z obcowania z tym piwem. Mam zagwozdkę, gdyż nie wiem jak ocenić to piwo. Nie spodziewałem się, iż będzie to tak mało miodowy smak, ale z drugiej strony piwo jest bardzo przyjemne w odbiorze.

Na pewno jest ciekawe i dlatego daję mu 8 punktów.

Opinia: Śmietan
19/04/2014



Kod kreskowy bez zmian. Podano jednak nieco innego producenta - Charles Wells, Havelock Street, Bedford, Wielka Brytania2).

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, miód. Zawartość alkoholu: 5,0%.

Piwo klarowne. Barwa bursztynowo - herbaciana. Piana biała, dość ofita, drobna i sztywna. Nawet trwała. Opada powoli do cienkiej warstewki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie duże. Zapach dość intensywny i przyjemny. Czuć słód, chmiel i w tle miód. W smaku piwo wbrew nazwie mało miodowe. Jest raczej gorzkawe. Dominuje chmielowa goryczka. Oprócz niej czuć lekki kwasek i słód.

No cóż - piwo niezłe, ale nie miodowe. A w każdym razie nie takie miodowe, do jakiego się przyzwyczailiśmy. Notę obniżam (o 2) do 6 punktów za wprowadzanie w błąd konsumenta.

Opinia: j24
16/09/2015

1)
Wells & Young's Brewing Company Ltd., The Eagle Brewery, Havelock Street, MK40 4LU Bedford, Wielka Brytania
2)
Browar w Bedford założył w roku 1870 Charles Wells. I od tamtej pory „Charles Wells” było marką tego browaru. W roku 2006 „Charles Wells” połączył się z „Young & Co” z Wandsworth w Londynie tworząc największy w Zjednoczonym Królestwie browar rodzinny pod nazwą „Wells & Young’s”. Od roku 2011 browar jest znów w 100% własnością „Charles Wells”.
encyklopedia/piwa/wells_youngs_waggle_dance.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:02 (edycja zewnętrzna)