Ursa Czarodziejska Góra

Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior, Uherce Mineralne.

Za stroną producenta: „Piwo w stylu Light English Pale Ale Ekstrakt 11,3% wag., alkohol 4,1% obj.”

Barwa bursztynowa, lekko mętna. Piwo niepasteryzowane. Pianka na początku taka dosyć „mięsista”, drobno pęcherzykowata. Dosyć długo się utrzymująca. Na koniec niemalże na całej powierzchni zostaje taka piankowa mgiełka. Bardzo przyjemnie wyczuwalne smaki chmielowo-słodowe. Producent rozpisuje się o różnorakich smakach. Ja niestety wyczułem lekko suszone owoce. Mimo dużo mniej smakowych doznań niż w opicie piwo mi baardzo smakowało. Zapewne byłoby bardziej docenione w upalny dzień, bo podejrzewam, że gasi doskonale pragnienie. Dla mnie też dużym pozytywem jest ciut ponad 4% zawartość alkoholu. Rozmiar etykiety troszkę utrudnia oddanie jej w całości. :-)

Jak dla mnie solidne 8 punktów.

Opinia: filipesku
06/10/2017





































Light English Pale Ale.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.

Zawartość alkoholu: 4,1% obj., ekstraktu: 11,3% wag. Warka do: 28.02.2018.

Barwa bursztynowa, zamglona.

Piana biała, średnia o drobnych i średnich pęcherzykach. Opadła do cieniutkiego kożuszka. Na szkle pozostawiła kilka plamek.

Nasycenie trochę większe od średniego.

Zapach owocowy, nawet dość intensywny. Wyczuwa się i gruszkę i jabłko, jakby śladową brzoskwinię oraz nieco cytrusów. Po chwili dochodzą kwiaty. W tle delikatny słód.

Smak również owocowy z doznaniami zbieżnymi z aromatem. Tu też jest miłe muśnięcie kwiatów. Przyzwoita baza słodowa ze skórką od chleba. Goryczka niewielka, acz stanowi przyjemny finisz, przełamana ziółkami. Bardzo fajne i orzeźwiające oraz lekkie w konsumpcji piwo.

8 punktów.

Opinia: Sten
31/10/2017

encyklopedia/piwa/ursa_czarodziejska_gora.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:32 (edycja zewnętrzna)