Trutnov - Krakonoš

Browar Trutnov

- w wersji limitowanej - wielkanocnej.

Zawartość alkoholu 5,1%, ekstraktu 12 % Skład: Woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel i ekstrakt chmielowy.

Za bardzo nie mogę o jego walorach się wypowiedzieć, bo nie pamiętam Musiało być jednak na tyle dobre, bo wypiłem (to pamiętam) ze smakiem.

Opinia: Sten
30/06/2009

Pozwolę sobie od razu zaznaczyć, że jest to piwo importowane i na etykiecie słowa

po polsku. A etykieta… szkoda, że nie możecie zobaczyć jej na żywo i dotknąć. Taki gorszej jakości papier, no i data przydatności do spożycia przybita pieczątką… to musi być wyjątkowe piwo.

Po przetłumaczeniu wydaje mi się, że napisane jest na niej: „Skład: woda, słód jęczmienny (?), cukier, chmiel i chmielowy ekstrakt (?)…” Ponadto wspomniano woltaż. 5,1% oraz… kaloryczność. :-) Tak przepompowałem z butelki w siebie 1850 kJ/l.

Jest to piwo dla twardzieli z gór. Odpowiednik polskiej Tatry. Jednak w smaku… wyraźna goryczka. Powiedziałbym, że jest ona wręcz nachalna. Należy przez to pić z uwagą. Zbyt szybkie przyjmowanie spowoduje grymas, spowodowany zbyt dużą ilością goryczy. Zdarzyło mi się i nie było to specjalnie miłe przeżycie. Piwo generalnie dla fanów goryczy. Nie jest idealne, ale nie jest też najgorsze. Spodziewałem się chyba po nim zbyt wiele.

Jak dla mnie 5 punktów.

Opinia: Śmietan
17/09/2009

encyklopedia/piwa/trutnov_krakonos.txt · ostatnio zmienione: 2020/10/18 08:44 (edycja zewnętrzna)