Švyturys Memelbräu

Švyturys (Baltic Beverages Holding - Carlsberg), Kulių vartų 7, Klaipeda, Litwa.

„Svyturys Memelbrau (5,3%) - piwo Memelbrau zostało stworzone przez piwowarów browaru Svyturys aby wyrazić wdzięczność regionowi Kłajpedy i jego mieszkańcom. Dlatego to piwo jest sprzedawane wyłącznie w obszarach rozciągających się wzdłuż Bałtyku i Zalewu Kurońskiego. Nazwa Memelbrau pochodzi od historycznej niemieckiej nazwy miasta Kłajpeda – po Niemiecku Memelbrau . Memelbrau to piwo „specjalnej technologii” warzone w małych partiach, w starym browarze Svyrytus. Piwo to jest produkowane z 3 słodów: jęczmiennego, pszenicznego i karmelowego. Połączenie różnych typów słodu oraz dojrzewania w poziomych kadziach w piwnicach w browarze Svyturys daje Memelbrau specyficzny smak i zapach, który zaspokoji podniebienia wielbicieli prawdziwego piwa !”1)

A więc… buteleczka 0,5 l… bardzo ładna, kapselek firmowy. Ładniutko wybarwione-bursztynowy kolorek… Piękna piana, trzyma się średnio, średnio buzuje… :roll:

Zapach zbożowo-pszeniczny, smaczek…? hm… na pierwszy rzut oka palonej kawki z lekka, żywicy, owocu bzu czarnego… karmelu, kalifornijskiej śliwki… cytrusy ? :roll: Nie no filharmonia smaczku… :-P

Mocno nagazowane…beka się potężnie… :oops:

Pije się z przyjemnością, choć pierwszy haust… powoduje zdziwienie, zaskoczenie…

Daję potężne punktów 9, polecam…

Opinia: Jenny
12/03/2015

encyklopedia/piwa/svyturys_memelbraeu.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:32 (edycja zewnętrzna)