Sulimar - Vienna Lager - Piwo rzemieślnicze

Sulimar Sp. z o.o., Piotrków Trybunalski.

Krawatka: „Piwo rzemieślnicze. REBEL Original Brand”

Etykieta: „Wielki Mistrz Bractwa Piwnego Marek Suliga proponuje” … i parafkę owego Mistrza.

Kontretykieta: „Posiada umiarkowanie bogaty aromat słodów jasnych i ciemnych. Subtelna, chmielowa goryczka, w połączeniu z elegancką słodowością, nadaje piwu rześkie zakończenie.”

Składniki: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, chmiel.

Alkohol 6,0% obj. Ekstrakt 13,0% wag. Pasteryzowane. Warzone w dolnej fermentacji.

Zatem:

Piwo klarowne. Barwa bursztynowo - herbaciana. Piana kremowo - beżowa, średnio obfita, średniej grubości. Opada dość szybko i równomiernie do cienkiej choć nawet trwałej warstewki. Nasycenie średnie. Zapach dość przyjemny, świeży. Czuć słód i jakieś słabe nutki owocowe. W smaku piwo dość treściwe. Na początku dominuje słód, po nim czuć lekki kwasek, w tle nuty alkoholowe. Na końcu pojawia się goryczka - niezbyt mocna, średnio trwała. W sumie piwo poprawne, choć bez rewelacji, takie trochę płaskie w smaku.

6 punktów, nie więcej.

Opinia: j24
09/05/2013Barwa rubinowo-herbaciana.

Piana kremowa, z tych nieco ciemniejszych, średnia. Zredukowała się w chwilę po nalaniu do porwanej warstewki. Następnie pozostała po nie już tylko cienka opaska, która pod koniec szklanki wzięła i zniknęła.

Nasycenie średnie.

Zapach intensywnie słodowy z chlebową nutką, jakiś taki nie do końca dopracowany.

W smaku również dominuje słód, jest go jak dla mnie zdecydowanie za dużo. Następnie nazbyt wiele alkoholowej słodyczy zmieszanej z kwaskiem. Do tego dochodzi jakiś taki metaliczny posmaczek. Goryczka sztuczna i zanikająca nad wyraz szybko. Wypić się da, choć miałem cichą nadzieję, że będzie lepsze.

Góra 5 punktów.

Opinia: Sten
01/07/2013

encyklopedia/piwa/sulimar_vienna_lager_piwo_rzemieslnicze.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:01 (edycja zewnętrzna)