To jest stara wersja strony!


Staropolski - PRL Filtrowane

Browar Staropolski, Zduńska Wola.

Piwo jasne, pasteryzowane.

Zawiera słód jęczmienny, chmiel, drożdże.

Zawartość alkoholu: 5,8% obj., ekstraktu: 12% wag.

Barwa złocista, klarowna.

Piana biała, stosunkowo obfita i gęsta. Opadła do cienkiej, porwanej warstewki, następnie do pierścienia. Obficie oblepiła szkło.

Nasycenie spore.

Zapach słodowy z wyczuwalnym pieczywem.

W smaku nadmiar nie do końca przyjemnego w odbiorze słodu ze sporym pieczywem i drożdżami. Kwaśne jabłko też się pojawia. Goryczka mało wyrazista z metalicznym posmaczkiem. Jakoś z trudem zmęczyłem małą szklaneczkę, resztę z niesmakiem spożył młody. Nie polecam. Spokojnie można sobie to piwo darować.

2 punkty, głównie za pianę.

Opinia: Sten
22/03/2016Kod kreskowy: 59056690862401).

Parametry i grafika bez zmian.

Piwo klarowne. Barwa ciemno złocista. Piana średnio obfita, biała, drobna i nietrwała. Opada szybko do cieniutkiej warstewki. Nasycenie średnie do dużego. Zapach niezbyt mocny. Czuć słód z nutą drożdżową. W smaku piwo słodkawe i treściwe. Dominuje słód z nutą chlebową. Oprócz niego czuć posmak drożdży i nutę owocową (jabolową). Goryczka niezbyt mocna, taka trochę chemiczno - alkoholowa. W sumie piwo nie jest złe. Poziom koncerniaka.

5 punktów.

Opinia: j24
20/10/2016Zamykane korkiem…
Dane producenta na etykiecie.

Zapach wyczuwalny.

Piana obfita, szybko zanika, potem prawie bez śladu na ściankach.

Wyczuwalny kwasek, smak jabłkowy. Goryczka pojawia się później, ale taka skąpo-niewyraźna (to określenie zaczerpnięte z opisów botanicznych, ale bardzo mi się podoba). Alkoholu nie poczułem, ale to może wina zobojętnienia organizmu.

Dla mnie powyżej koncerniaków, ale bez szaleństw. A już w porównaniu z PRLem, to gwiazda. Obecni na forum tego pewnie nie pamiętają. Były takie ohydy jak Braniewo, Skierniewice i beczkowe nie wiadomo skąd…

5 punktów.

Opinia: Naj
04/11/2016

1)
Dystrybucja Pomorze Sp. z o.o., ul. Hubalczyków 12, 76-200 Słupsk, Polska.
encyklopedia/piwa/staropolski_prl_filtrowane.1525422703.txt.gz · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:31 przez 127.0.0.1