Spółdzielczy - Knagowe

Warzone i butelkowane w: Spółdzielnia Socjalna DALBA, Puck - Browar Spółdzielczy.

Wheat IPA. Niepasteryzowane, niefiltrowane.

Składniki: woda; słody pszeniczne, jęczmienne: pilzneński; płatki jęczmienne; chmiel: Cascade, Citra, Amarillo, Galaxy, Mosaic; drożdże: S-04 IBU określono na dwie szyszeczki z pięciu możliwych, Plato: dwa kufelki z pięciu możliwych.

Zawartość alkoholu: 6,2% obj., ekstraktu nie podano. Warka do 31.12.2018r.

Barwa złota, zamglona. Na dnie butelki zebrało się całkiem sporo grudek osadu.

Piana biała, a jej ilości są wręcz ogromne. Powoli opada do dość grubej pierzyny, choć szkło zdobi albo bardzo oszczędnymi placuszkami, albo grubymi kleksami. Po każdym dolaniu ponownie tworzy się jej całe mnóstwo tak jak na zdjęciu. Nawet wnętrze butelki jest nią ozdobione, a w szkle pozostała jeszcze długo po wypiciu piwa.

Nasycenie nieco wyższe niż średnie; czuć szczypanie w język.

Zapach mocno cytrusowy. Do tego sporo słodu i chyba mango.

W smaku najpierw lekki kwasek cytrusów, po chwili słodycz połączona z bardzo przyjemną grejpfrutową goryczką i żywicznymi nutkami. Alkohol choć nie wyczuwalny, skutecznie rozgrzewa trzewia. Jak by tu podsumować… Po pierwsze piwo jest takie, jakie lubimy. Znaczy ja i małżowina. Przyjemne, orzeźwiające i niemal gęste. Ma w sobie to coś, co niesie ze sobą radość ze spożywania. Po drugie to piwo jest kolejnym dowodem na to, że zatrudnienie niepełnosprawnych było strzałem w dziesiątkę, bo jest uwarzone z sercem i te serce musi być naprawdę ogromne. Żeby nie było zbyt pięknie mały minusik. Piana… Z jednej strony źle jeśli jej nie ma, ale trudno jest pić piwo, które składa się głównie z piany. Dlatego zaniżę odrobinę ocenę. Na pewno do niego wrócę i polecam gorąco.

Mocne 8 punktów.

Opinia: Capricorn
04/11/2018

encyklopedia/piwa/spoldzielczy_knagowe.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 13:01 (edycja zewnętrzna)