Sabotaż - Spalona Ambona

Uwarzone przez Spółdzielnie Socjalną „GĘSTWA”. Kod kreskowy: 59053310264441).

Without Milk Stout

Piwo Wegańskie, pasteryzowane, niefiltrowane.

Najlepiej spożyć przed 03-01-2019.

Alk. 7,3 % obj. Ekst. 18% wag. Goryczka 3. Słodowość 3.

Skład: woda; słody jęczmienne: Pale Ale, Dark Cristal, czekoladowy, pszeniczny; prażona pszenica; płatki owsiane; palony jęczmień; korzeń lukrecji; chmiele: Marynka, Hallertau Tradition. Drożdże US-5, S-04.

Kolor. Czarny z odcieniem brązu. Piana brązową, obfita, drobna przechodząca w średnią. Znika do niewielkiego pierścienia. Na wysokości piany drobne ślady na szkle.

Nasycenie średnie.

Zapach. Palone ziarno i słody.

Smak. Piwo niezbyt dobrane do upalnej pogody. Ale dobrze wychłodzone smakuje znakomicie. Goryczka niezbyt silna, z niewielkim kwaskiem, ale dobrze wyważona. Szybko pojawia się słodycz, łagodna ale nie mdła. To zasługa lukrecji. Ta słodycz jest specyficzna, niepodobna do żadnego innego piwa. Czuć też palone ziarno, nadające goryczce specyficzny smak. Po ogrzaniu goryczka staje się intensywniejsza, pojawia się także gorzka czekolada. Producent nazywa piwo „wegańskim”, nie bardzo wiem, co to znaczy. Na kontrze etykiety dość dziwne opowiadanko o myśliwym i rowerzyście. Trochę ni wypiął, mi przypiął… W sumie piwo smakowało mi bardzo, choć nie jestem fanem stoutów.

9 punktów.

Opinia: Naj
21/08/2018

1)
BROWAR NA JURZE Ewa Piątek Sp. Jawna, ul. Paderewskiego 114, 42-400 Zawiercie.
encyklopedia/piwa/sabotaz_spalona_ambona.txt · ostatnio zmienione: 2018/08/22 09:04 (edycja zewnętrzna)