Rychtář Premium

K Brewery Trade, Praha, Czechy.

Skład: woda, słód jęczmienny, produkty chmielowe, upraveny (co to w ogóle jest?) chmiel; alk. 5,0% obj.; nasycenie niskie.

Piwko o złocistej barwie i przeciętnej, aczkolwiek ładnie osadzającej się na szkle i dość trwałej pianie. W zapachu dominuje chmiel, w który wgryzają się delikatne nutki słodowo-owocowe. W smaku identycznie.

Piwo niczym się niewyróżniające. Poprawne i tyle.

7 punktów.

Opinia: Wojciechus
26/03/2012


Piwo już testowane.

No ale ja jeszcze nie piłem, zatem czas na test.

Piwo jasne pełne.

Skład: woda, słód jęczmienny, suszony chmiel w proszku, ekstrakt chmielowy.

Zawartość alkoholu: 5% obj.

Barwa ciemnego złota.

Piana biała, dość obfita i stosunkowo gęsta. Zredukowała się do cieniutkiego kożuszka. Obficie oblepiła szkło.

Nasycenie średnie.

Zapach znikomy. Nieco słodu i odrobina chmielu.

Smak początkowo słodowy z przyjemnym owocowo - kwiatowym posmaczkiem. Następnie daje o sobie znać bardzo fajna i długotrwała goryczka z subtelnymi ziołowymi nutkami. Bardzo dobre piwo, warte powtórzenia.

8 punktów się należy.

Opinia: Sten
24/07/2014Piwo klarowne. Barwa złocista, taka ciemniejsza. Piana biała, drobna, obfita, sztywna, ładna. Średnio trwała. Opada do cienkiego kożuszka; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach średnio mocny. Czuć słód i chmiel. W smaku piwo lekkie, takie kwaskowato - goryczkowe. I jakieś takie tępe. W pierwszym łyku dominuje kwasek z posmakiem chmielu. Następnie czuć słód z nutą kwiatową. Chwilę po przełknięciu pojawia się mocna goryczka, długo pozostająca na podniebieniu. Całość jednak sprawia wrażenie uszlachetnionego koncerniaka, taka masówka.

6 punktów to max.

Opinia: j24
30/07/2014

encyklopedia/piwa/rychtar_premium.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:30 (edycja zewnętrzna)