Prazdroj - Velkopopovický Kozel Černý

Browar Plzeńsky Prazdroj - Czechy.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód bawarski, słód karmelowy, słód barwiący, produkty chmielowe.

Zawartość alkoholu:3,8%.

Barwa rubinowa, piana lekko beżowa, obfita, ale mało trwała. Zanika prawie do zera. Nasycenie delikatne.

Zapach chmielowo karmelowy plus odrobina słodu palonego.

W smaku delikatna goryczka połączona z karmelem i palonym słodem. Karmel ładnie smak przełamuje delikatnie na słodko. Bardzo fajne lekkie ciemne piwko. Wydaje mi się, że smakowałoby również i tym, którzy za ciemnymi piwami nie przepadają.

9 punktów.

Opinia: Sten
15/02/2011
Inny producent: warzone i rozlewane w Poznaniu pod nadzorem browaru Velke Popovice, Kompania Piwowarska S.A. Kod kreskowy: 59013590747571).

Warka do 06.04.2019

Piwo ciemne, pasteryzowane. Składniki: woda, słody jęczmienne: jasny, bawarski, karmelowy i palony, chmiel i wyciąg z szyszek chmielowych, cukier. Alkohol - 3,8 % obj. Ekstraktu nie podano. Butelka zwrotna.

Piwo klarowne. Barwa ciemno brunatna (jak coca - cola); pod światło rubinowa. Piana niezbyt obfita, ciemno beżowa, o grubych bąblach, nietrwała. Opada w niecałą minutę do symbolicznej obwódki. Nasycenie średnie. Zapach słaby. Czuć ciemny i palony słód oraz karmel. W smaku piwo lekkie i puste. W pierwszym łyku czuć nieco ciemnego słodu z dodatkiem karmelu i nieco kwasku. Poza tym jest słabiutko. Goryczka znikoma. Moim zdaniem poza nazwą z czeskim oryginałem to piwo ma niewiele wspólnego. To masówka, popłuczyny wręcz, z Kompanii Piwowarskiej.

3,5 punktu to max.

Opinia: j24
19/08/2018

1)
KOMPANIA PIWOWARSKA S.A., ul. Szwajcarska 11, 61-285 Poznań.
encyklopedia/piwa/prazdroj_velkopopovicky_kozel_czerny.txt · ostatnio zmienione: 2018/08/20 19:28 (edycja zewnętrzna)