Pinta - Angielskie Śniadanie

Piwo warzone i rozlewane przez PINTĘ w Browarze na Jurze.

Pełne angielskiego słodu i chmielu extra - tradycyjne piwo w stylu Extra Special Bitter (ESB).

„Potrzebujesz czegoś pożywnego? PINTA Angielskie Śniadanie to wyjątkowo soczyste i solidne piwo na specjalne okazje. Angielskie ingrediencje: słodowany jęczmień odmiany Maris Otter i wielka ilość chmielu East Kent Golding to baza naszego specjału. Spożywać na zimno, najlepiej w weekendy! Fermentowane z użyciem drożdży Safale S-04”

Skład: słód Muntons Whole Blend Maris Otter, słody Weyermann: pale ale, Caramunich (II+III), Carared, chmiel East Kent Golding (UK), drożdże Safale S-04.

Zawartość alkoholu: 5,3%, ekstraktu: 14,0%.

Barwa herbaciano miedziana.

Piana ciemno kremowa, wpadająca w beż, raczej cienka. Opada do porwanej kołderki, ładnie przy tym oblepiając szkło.

Nasycenie w górnych partiach stanów średnich.

Zapach owocowo kwiatowy z odrobiną słodu.

Smak … hm… No po prostu smakuje i już.
Jak sama nazwa gatunku wskazuje, wytrawne z odrobinką jednak słodkości.
Na początek nieco słodu. Po krótkiej chwili uderza w podniebienie goryczka. Taka jaką lubię, czyli wyrazista, długotrwała i z zawartością garbników (Wojciechusowej żywiczki), co nad wyraz przyjemnie czuć na podniebieniu. Dodając do tego intensywny posmaczek kwiatków i owoców mamy niebo w gębie, nie koniecznie na śniadanie, ale powiem, że z przyjemnością dzionek bym z tym piwem rozpoczął. Szkoda, że dostałem tylko jedną flaszkę.

10 punktów.

Opinia: Sten
23/10/2012No to czas na herezję… :mg: trochę se ostatnio nadrobiłem zaległości z Pinty, o czym generalnie nie chce mi się pisać, gdyby nie to, że… puściłem Angielskie śniadanie do zlewu. W 1/3. Problem nie jest chyba w Pincie, tylko w samym gatunku, który jest esencją nudy i okropnej goryczki (nie, nie ma tam mojej „żywiczki”). Nie polecam. Tym bardziej do jajecznicy. Punktów -7. Dokładnie tyle ile kosztował ów wyrób. To chyba pierwsza Pinta w beer-o-pedii, która zwiedziła kanalizację? :mg:

Poza tym…

Oki doki - okej, ale tylko okej, za każdym razem kiedy czytam ile to chmieli użyto, spodziewam się czegoś zupełnie przeciętnego. Reguła sprawdza się i w tym przypadku.

Opinia: Wojciechus
12/06/2014

encyklopedia/piwa/pinta_angielskie_sniadanie.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:59 (edycja zewnętrzna)