Perła - Miodowa

Perła - Browary Lubelskie S.A.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, miód naturalny.

Zawartość alkoholu: 6%.

Barwa jasno złocista, delikatnie mętna. Piana biała, dość obfita, jednak dość szybko redukuje się do porwanej kołderki. Nasycenie średnie. Zapach delikatnie słodowy, miód ledwo wyczuwalny.

W smaku delikatny słód, nieco kwasku zmieszanego z równie delikatną goryczką, po chwili pojawiają się nutki jabłkowe, a miodu jak na lekarstwo. Na podniebieniu można się jedynie odrobiny słodyczy doszukać.

W sumie niezłe, ale żeby od razu miodowe?

Na początku myślałem, że to nowa odsłona tego piwa: Trybunalskie Miodowe po małej wojence z Corneliusem co do używania nazwy „Trybunalskie”, ale w sumie to całkiem inne piwo i niestety gorsze.

7 punktów.

Opinia: Sten
03/04/2012


Zmieniono nieco detale etykiety, a także opis. I tak:

„PIWO JASNE PEŁNE MIODOWE. Alkohol 6,0% obj. Pasteryzowane. Zawiera słód jęczmienny. Naturalnie mętne.”

Piwo prawie klarowne. Barwa złota. Piana biała, drobna, średnio obfita. Niezbyt trwała. Opada szybko do nikłej warstewki, następnie do zera; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach generalnie słodowy; jak się dobrze wwącha to można wyczuć miód. W smaku dominuje miodowa słodycz. Oprócz niej czuć słód i lekki kwasek. Po chwili pojawia się nawet mocna, dość solidna, konkretna i trwała goryczka, co jest pozytywnym zaskoczeniem jak dla mnie. Generalnie to solidne piwo; jednak nieco przesłodzone. No i piana pozostawia sporo do życzenia.

Naciągane 7 punktów.

Opinia: j24
13/07/2013

encyklopedia/piwa/perla_miodowa.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:29 (edycja zewnętrzna)