Obolon - Magnat

Obolon, Ukraina.

Piękna bursztynowa barwa, ładna piana. Lekko słodkie z przyjemną goryczką. Na kontretykiecie napisano:

„Warzone jest przez ponad 30 dni na wodzie artezyjskiej wydobywanej z jurajskiego poziomu i najlepszych gatunków słodu jęczmiennego, chmielu i ryżu z dodatkiem cukru. Zrównoważony smak, piękny kolor i gęsta piana - te walory doceniają najwięksi znawcy piwa. Piwo ma najlepszy smak i aromat przy temp. +8°C
Piwo jasne objętość 12% wag, alkohol 5.0%”

Z czystym sumieniem daję 9 punktów.

Opinia: Sten
30/05/2009
Producent - PJSC Obolon, Ukraina.
Importer - polska firma z Poznania.
Kod kreskowy: 48200001918901)

Kontretykieta jest w całości po polsku:
„Piwo jasne pasteryzowane. Ekstrakt 12 % wag.Składniki: woda, słód jęczmienny jasny, granulat z chmielu uprawnego, ryż. Alkohol - 5,2 % obj.”

Piwo klarowne. Barwa słomkowa. Piana biała, drobna, dość obfita, średnio trwała. Opada powoli do cienkiej warstewki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt mocny. Czuć słód i chmiel oraz w tle nutę owocową. W smaku piwo lekkie. Dominuje chmielowa, ale bardzo lekka goryczka. Oprócz tego czuć słód i lekki kwasek. Ryżu nie wyczułem. W kilka sekund po przełknięciu znów pojawia się goryczka. Nie jest jakoś specjalnie mocna, ale przyjemna i nawet trwała. W sumie to taki solidny eurolager. Do napicia się w sam raz.

7,5 punktu.

Opinia: j24
03/01/2016Dane bez zmian, butelka taka jak u Kocura, więc też nie wstawiam fotki.

Barwa słomkowa z lekkim akcentem cytrynowym. Przejrzyste.

Piana drobna, niewysoka, biała. Opada do niewielkiej kołderki, by w końcu porwać się tworząc kilka wysepek na powierzchni. Firankowo ubrudziła szkło.

Zapach lekko kwaskowy. Czuć nuty słodowe i chmiel. Do tego jakiś słodkawy, ale trudny do określenia zapach. Powiedzmy, że to ten ryż.

Nasycenie średnie, z tych niższych - niby szczypanie w język czuć, ale zgazowanie jakieś takie niewielkie.

Smak najpierw słodkawy z nutką kwasku. Po chwili ujawnia się goryczka, ale niestety nie utrzymuje się zbyt długo. Do tego trochę chmielu i jakieś owocki.

W sumie poprawne piwo, ale też odrobinę wodniste.

Dla mnie 7 punktów to uczciwa ocena.

Opinia: Capricorn
22/12/2016

1)
PAT „Obolon`”, vul. Boghatyrs`ka 3, 04655 m. Kyiv, Ukraina
encyklopedia/piwa/obolon_magnat.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:29 (edycja zewnętrzna)