Lwiwskie Porter (Львівське Портер)

Browar Lwowski.

Skład: woda, chmiel, słód jęczmienny, jasny, karmelowy, palony.

Zawartość alkoholu: nie mniej niż 8%, ekstraktu 20%

Barwa brunatna, pod światło rubinowa.

Piana beżowa, początkowo bardzo obfita, osiada do cienkiego kożuszka, ale też ładnie osadza się na ściance kufla po każdym łyku.

Nasycenie średnie.

W zapachu dominuje karmel i palony słód w połączeniu z nutami korzennymi.

Smak. Lekka goryczka, następnie słodycz i alkohol - to minus. Na podniebieniu utrzymuje się goryczka. Powiem, że mogłoby być odrobinę choć lepsze.

6 punktów.

Opinia: Sten
29/01/2011Jako producent podany jest: Filia PAT Carlsberg Ukraina, Lwowska Piwowarnia. Dodam, że to jedno z trzech możliwych miejsc.

Parametry bez zmian.

Piwo klarowne. Barwa prawie czarna; pod światło rubinowa. Piana niezbyt obfita, beżowa, dość drobna. Nietrwała. Opada w kilka minut do cienkiej warstewki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach przeciętnej mocy, lekko sztuczny. Czuć ciemny i palony słód, karmel oraz przyprawy korzenne. W smaku piwo treściwe. Pierwsze wrażenie to taka słodycz oraz rozgrzewająca moc alkoholu. Zaraz po niej czuć karmel i palony słód wraz z takim posmakiem jakby popiołu. Oprócz tego mamy tu posmak kawy, przyprawy korzenne i lukrecję. Alkohol w smaku wyczuwalny słabo - za to rozgrzewa i trochę drażni gardło. Goryczka dość wyraźna, przyjemna i nawet trwała. W sumie piwo ciekawe, choć lekko toporne.

Na 7 punktów jednak zasłużyło.

Opinia: j24
05/11/2015

encyklopedia/piwa/lwiwskie_porter.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:28 (edycja zewnętrzna)