Łomża - Mocne

Browar Łomża

Powiem, że jak na piwo mające 7% alkoholu, mogłoby mieć nieco ładniejszą barwę. W zapachu wyczuwalny słód. Piana niczego sobie i dość długo się utrzymuje, dodatkowo ładnie osadza się na ściance kufla w trakcie spożywania.

Ciekawe w smaku, bardzo delikatnie słodkawe, co nie przeszkadza jednak, jak w przypadku innych mocnych piw. Słabo zgazowane - to kolejny plus. Na podniebieniu utrzymuje się przyjemna goryczka.

Z czystym sumieniem 9 punktów.

Opinia: Sten
19/10/2009
Dziś większa wersja piwa znanego u nas dotąd tylko z bączka.

W porównaniu do niego, dzisiejsze ma nieco zmienioną etykietę oraz brak słowa pełne w nazwie.

Alkohol - bez zmian 7,0%. Piwo jasne mocne, pasteryzowane.Zawiera słód jęczmienny.

Piwo klarowne. Barwa bursztynowa. Piana średnio obfita, dość drobna, biała. Niezbyt trwała; opada dość szybko do nikłej warstewki, następnie obwódki oraz pozostają jej nikłe ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach słodowo - chmielowy ze słabą nutą alkoholu.

W smaku piwo dość treściwe. Pierwsze wrażenie - posmak słodkawy. Do tego czuć słód i chmiel. Alkohol praktycznie niewyczuwalny; może gdzieś w dalekim tle. Goryczka przyjemna, dość mocna i trwała.

W sumie to solidne, dobre piwo. 8 punktów.

Opinia: j24
10/01/2013

Generalnie to Browar Łomża chyba przeprowadził wiosenną rewitalizację swoich niektórych wyrobów. LOL Jedziemy zatem serią:

Obecna wersja:

Łomża Mocne - Browar Łomża. Choć na kontretykiecie stoi: „Wyprodukowano w Browarze Łomża (adres łomżyński) przez Van Pur Sp. z o.o.” Znowu jakieś przekształcenia własnościowe robią jak widać. :-/

„Piwo jasne mocne, alkohol 7,0% obj. pasteryzowane. Zawiera słód jęczmienny.”

Piwo klarowne. Barwa bursztynowa. Piana średnio obfita, dość drobna, biała. Niezbyt trwała; opada dość szybko do nikłej warstewki, następnie obwódki oraz pozostają jej nikłe ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach słodowo - chmielowy; wyczuwalny też alkohol.

W smaku piwo dość treściwe. Pierwsze wrażenie - posmak słodkawy. Do tego czuć słód i chmiel. Alkohol praktycznie niewyczuwalny; jedynie gdzieś w dalekim tle. Goryczka przyjemna, dość mocna i trwała.

Czyli wrażenia generalnie takie same.

Nadal to solidne, dobre piwo.

8 punktów.

Opinia: j24
11/05/2013

Bączek w nowej wersji:

Producent i parametry - jak w wersji z maja 2013 r.

Wrażenia, ocena i punktacja również takie same.

Opinia: j24
01/06/2014

encyklopedia/piwa/lomza_mocne.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:28 (edycja zewnętrzna)