Lidl - Argus Lager Złocisty

Jako producent podany jest: Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. Z O.O., sp. k. Edycja limitowana.

W Lidlu trwa aktualnie tydzień grillowy, w ramach którego w promocji są 4 nowe piwa, marki kojarzonej z tą siecią. :roll:

Porównując stylistykę etykiet, pewne elementy graficzne oraz zakres podanych informacji doszedłem do wniosku, że albo producent piw dla Lidla zerżnął co nieco z wyrobów Browaru Amber z Bielkówka, albo to ów browar uwarzył te nowości dla sieci dyskontów. :-|

W promocyjnej gazetce o piwie tym napisano:

„Wyważone połączenie chmielowej goryczki i słodowej pełni smaku. Piwo wyraziste i zdecydowane w smaku. Obfita pienistość i złota iskra klarowności podkreślają jego właściwości orzeźwiające a ciemnozłota barwa i słodowa pełnia smaku komunikują piwny charakter. Lager Złocisty idealnie podkreśli smak grillowanych mięs i zaostrzy apetyt. Jest też doskonałym składnikiem piwnych marynat. Najlepiej smakuje w temperaturze 8 C w towarzystwie lekkich piwnych przekąsek złożonych z suszonych owoców, dojrzewających wędlin i serów.”

Na kontretykiecie na butelce zawarto informacje:

„Piwo jasne, pasteryzowane. Ekstrakt brzeczki piwnej 12,2 % . Zawiera słód jęczmienny. Alkohol 5,7 % obj.”

No to otwieram:

Piwo klarowne. Barwa jasno złocista. Piana biała, drobna, sztywna i obfita. Średnio trwała. Opada powoli do cienkiej warstewki; pozostają też jej dość bogate ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie do dużego. Zapach o przeciętnej intensywności, świeży i przyjemny. Czuć chmiel i słód. W smaku piwo lekkie, ale nie jest zbyt wodniste. Przeważa chmielowa goryczka. Oprócz niej czuć słód i leciutki kwasek. W sumie dobre, smaczne i porządnie uwarzone piwo. Nie jest aż tak goryczkowe jak Argus Maestic, ale śmiało można je polecić.

Oceniam je na 8 punktów z minusikiem.

Opinia: j24
21/06/2014Barwa złocista o jasnej karnacji.

Piana biała, w miarę obfita i gęstawa. Opadła do nierównej, trwałej warstewki. Dość ładnie oblepiła szkło, zaznaczając na nim każdy wypity łyk.

Nasycenie nieco większe niż średnie.

Zapach słaby. Od biedy można się dowąchać nieco chmielu i jeszcze mniej słodu. Po pewnym czasie pojawia się nieco owoców.

Ze smakiem jest zdecydowanie lepiej. Dominuje solidna chmielowa goryczka ze słodem, stanowiącym dlań tło. Pod koniec daje o sobie znać kwasek, który na finiszu tłumiony jest powrotem goryczki. Moim zdaniem klasyka gatunku. Piwo ma w sobie wszystko to, co mieć powinien lager, no może z wyjątkiem aromatu.

Gdyby nie ten feler, byłoby więcej, a tak tylko 8 punktów.

Opinia: Sten
08/07/2014

encyklopedia/piwa/lidl_argus_lager_zlocisty.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/28 21:45 (edycja zewnętrzna)