Leżajsk Krzepki

Grupa Żywiec S.A.

Z reklamy na puszce: „Leżajsk Krzepki to doskonały wybór na jesienne wieczory. Jest idealny dla poszukujących wyważonej kompozycji oraz intensywnego smaku.

Piwo jasne. Alkohol 6,0 % obj., zawiera słód jęczmienny i jęczmień, pasteryzowane.”

Mamy akurat jesienny wieczór to otwieram:

Piwo klarowne. Barwa bursztynowa. Piana o grubych bąblach, biała, niezbyt obfita. Nietrwała. Opada szybko do porozrywanej obwódki i zaraz do zera. Nasycenie średnie. Zapach słodowo - alkoholowy. W smaku czuć słód oraz dolany na rympał alkohol. Do tego kwasek i coś przypominające palony słód, charakterystyczny dla Warki Strong, takie nuty niby kawowe. Goryczka nawet trwała i dość przyjemna, choć taka jakby stłamszona.

W moim odczuciu to niezbyt udane piwo. Może kolejne warki będą lepsze.

Póki co 3,5 punktu.

Opinia: j24
12/10/2013Gorzkie, daje po mózgach, nawet się nie bekło…

Ogólnie może być, punktów daję 6…

Opinia: Jenny
15/10/2013


Na puszce widnieje napis: „Regionalne piwo z Podkarpacia”.

Barwa złocista z tych ciut ciemniejszych.

Piana biała, mizerna. W oka mgnieniu opadła do porwanej warstewki, następnie do obwódki wokół szkła. Częściowo oblepiła szkło.

Nasycenie sporawe, choć nie przesadnie.

Zapach słodowy z wyraźną nutą alkoholową i subtelną ściereczką.

W smaku dominuje trochę dziwna goryczka, na pewno nie chmielowa. Do tego małe co nieco kwasku zmieszanego ze słodem. Pojawia się też słodkawy alkohol, dość intensywny i nadmiernie wyczuwalny. Na podniebieniu pozostaje mieszanka masełka z ziemistą trawością, czyli coś co mocno obniża punktację. Nowy produkt z Leżajska zupełnie mi nie podszedł. Współczuję mieszkańcom Podkarpacia takiego regionalnego piwa. Nie polecam. Maryjolka w pełni podziela moje odczucia.

Góra 3 punkty.

Opinia: Sten
16/11/2013

encyklopedia/piwa/lezajsk_krzepki.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:28 (edycja zewnętrzna)