Kompania Piwowarska - Tyskie Niepasteryzowane

Kompania Piwowarska S.A. Poznań - Tyskie Browary Książęce.

Piwo jasne, niepasteryzowane, mikrofiltrowane, chmielone na zimno.

Skład: woda; słody jęczmienne: pilzneński i karmelowy; chmiel i wyciąg z szyszek chmielowych.

Zawartość alkoholu: 5,0% obj.

Barwa jasnego złota, klarowna.

Piana biała, średnio - obfita i bardzo gęsta. Opadła do trwałej i sporej warstewki zwieńczonej grzybkiem. Firankowo oblepiła szkło.

Nasycenie średnie.

Zapach znikomy. Śladowy słód i jeszcze mniej chmielu.

Smak wodnisty. Nieco kwasku i jakichś bliżej niezidentyfikowanych owoców. Muśniecie słodu i niewielka goryczka, choć zupełnie bez wyrazu. Słodu karmelowego nie doszukałem się ani w aromacie, ani w smaku. Powiem szczerze, że wiele się po tym piwie nie spodziewałem i nawet się nie pomyliłem. Piwo bez wątpienia znajdzie miłośników ze względu na to, że jest „bezpłciowe” w odbiorze. Na mój gust to klasyczny koncerniak bez wyrazu, który i owszem wchodzi…

Tylko 5 punktów.

Opinia: Sten
26/08/2016Wersja puszkowa. Kod kreskowy: 59013590643761).

Piwo klarowne. Barwa złocista. Piana średnio obfita, biała, o dość grubych bąbelkach, niezbyt trwała. Opada w kilka minut do centymetrowej warstewki, trochę oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach przeciętnie mocny. Czuć słód i chmiel. W smaku piwo lekkie i nieco wodniste. Czuć słód, nieco kwasku, nutę metaliczną i posmak jakby owocowy, taki trochę niedookreślony. Goryczka niezbyt mocna, tępawa, jak całe to piwo. Klasa koncerniaka minus.

4 punkty.

Opinia: j24
31/08/2016Wrażenia i ocena - jak poprzednio.

Opinia: j24
15/08/2017

1)
KOMPANIA PIWOWARSKA S.A., ul. Szwajcarska 11, 61-285 Poznań, Polska.
encyklopedia/piwa/kompania_piwowarska_tyskie_niepasteryzowane.txt · ostatnio zmienione: 2020/11/14 12:27 (edycja zewnętrzna)