Jako - Zacne Niepasteryzowane

Dane techniczne, czyli kącik dla dociekliwych. Producent wiele nie napisał: „Piwo Jasne Pełne Niepasteryzowane. Alk. 6,0% obj. Zawiera słód jęczmienny.”

Kod kreskowy:
59078048715751).

Piję to piwo tylko ze względu na butelkę która jest mi potrzebna do rozlania swojej własnej warki. Miałem już kontakt z Zacnym i nie są to różowe wspomnienia niestety, ale zachowajmy resztki obiektywizmu.

Zapach. Czuć delikatny aromat chmielu i… metalu. Zapach metalu może oznaczaj albo specyficzną woń użytego chmielu, albo korozję sprzętu w browarze. To mi po próbie jaką podpatrzyłem u Kopyra pachnie na korozję. Niezbyt. Choć po chwili zapach się uspokaja i czuć tylko chmiel. Może mam złe nastawienie?

Piana. Tworzy się i opada równie chętnie. Po chwili pozostaje tylko milimetrowy kożuszek.

Kolor. Niemal wzorcowy złoty kolor.

Smak. Ostatni raz jak piłem to piwo trafiłem chyba na szczura w butelce. Tym razem jest o niebo lepiej. Ba! Jest… nawet smacznie. Co prawda goryczki jest tyle co kot napłakał, ale jest jak najbardziej poprawnie. Po chwili pojawia się delikatne uczucie kwaskowatości, ale na granicy wyczuwalności. Po następnej chwili czuć delikatną, ale bardzo miłą goryczkę. Nie jest źle jak na taką cenę. Jednak nie ma cudów, nie oszukujmy się. Kandydat na piwo codzienne dla tych którzy lubią hazard, bo a nuż traficie jak ja na 'szczura'.

Spokojnie mogę dać takie mocne 5 lub naciągane 6.

Opinia: Śmietan
14/01/2014

1)
JAKO Sp. z o.o., Kokanin 44, 62-817 Żelazków, Polska.
encyklopedia/piwa/jako_zacne_niepasteryzowane.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:56 (edycja zewnętrzna)