Grodzisk Wlkp. - Piwo Naturalne o smaku czerwonej porzeczki

Browar w Grodzisku Wielkopolskim.

Piwo pszeniczne, pasteryzowane.

Skład: woda z Grodziska Wlkp., słód pszeniczny suszony dymem dębowym, słód jęczmienny pilzneński, słód pszeniczny, cukier, zagęszczone naturalne soki owocowe (z czarnej porzeczki, cytrynowy, z czerwonej porzeczki), chmiel, naturalne aromaty, drożdże „grodziskie”.

Zawartość alkoholu: 2,5% obj., ekstraktu: 10,5% wag.

Barwa różowa, wpadająca w łososiową, mętna.

Piana bladoróżowa, średnio - obfita i bardzo gęsta. Do końca utrzymał się dwucentymetrowy grzybek. Na szkle zaznaczyła bardzo ładnie każdy wypity łyk. Nasycenie symboliczne.

Zapach owocowy. Faktycznie można się w nim doszukać porzeczek. Zdaje się, że jest też nieco słodu.

Smak słodko - kwaśny. Dominują owoce, być może i porzeczka. Akcentów piwnych generalnie brak. Pod koniec śladowa wręcz goryczka. Napój chłodzący i owszem, ale na pewno nie piwo.

2 punkty.

Opinia: Sten
31/05/2015



Kod kreskowy: 59052795330421).

Parametry bez zmian.

Piwo prawie klarowne. Barwa czerwonawo - różowa. Piana średnio obfita, biało - różowa, drobna, gęsta i trwała. Opada do centymetrowej warstewki, obecnej aż do końca spożywania; trochę oblepiła szkło. Nasycenie niskie do średniego. Zapach niezbyt mocny i trochę sztuczny. Czuć owoce (w tym czerwoną porzeczkę i cytrynę). Elementy typowo piwne niewyczuwalne. W smaku piwo lekkie, słodko - kwaskowe. Dominuje syntetyczny posmak soku owocowego (w tym i z czerwonej porzeczki) oraz kwasek z lekkim szczypaniem w język. Słód wyczuwalny słabo, w głębokim tle. Goryczka słaba, zaznaczona tylko; pojawia się w kilka sekund po przełknięciu. Generalnie to taki napój owocowy, lekko alkoholowy, na bazie piwa.

4 punkty.

Opinia: j24
28/08/2016

1)
Browar w Grodzisku Wielkopolskim Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, ul. Poznańska 16 b, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, Polska.
encyklopedia/piwa/grodzisk_wlkp_piwo_naturalne_o_smaku_czerwonej_porzeczki.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:55 (edycja zewnętrzna)