Golem - Spirit Crusher

Wyprodukowano przez Browar Sady Sp. z o.o. sp. k., ul. Logistyczna 21, 62-080 Sady, dystrybucja: Browar Golem Sp. z o.o. Kod kreskowy: 59082825003081).

Piwo ciemne, pasteryzowane, niefiltrowane. Pełna nazwa to Spirit Crusher Espresso Imperial Stout Bourbon BA.

Skład: słód jęczmienny, płatki owsiane, cukier muscovado, chmiel, kawa PREMIUM BLEND KOLUMBIA/HONDURAS/BRAZYLIA, drożdże.

Zawartość alkoholu: 9,5% obj., ekstraktu: 24°Blg. Warka do: 03.12.2023

Barwa smoliście czarna.

Piana beżowa, drobnopęcherzykowa, znaczy szkło tylko nieznacznie. Piwo gęste, gładkie ale nie oleiste.

Nasycenie średnie.

W aromacie na pewno kawa (chyba wszystkie kawy pachną tak samo więc nie rozróżniłem którą czuć :wink: ), moim zdaniem także nutka czekolady (kakao?). Jest też nieco wiśni i jakiś taki chemicznie pachnący cukier.

Niespotykana kompozycja Imperial Stouta i kawy espresso, będąca efektem współpracy browaru i warszawskiej palarni kawy CoffeeLab. Pomysł aby bourbonowego stouta zmieszać z espresso zaparzonym z mieszanki kaw kolumbijskich, honduraskich i brazylijskich wydawać może się dobry, ale na mnie nie zrobił dobrego wrażenia. Piwo jest jak dla mnie zbyt słodkie, chyba zbyt wiele dodano do tego espresso brązowego cukru. Ale może znaleźć wielu amatorów.

Jak dla mnie 8 punktów, bo złe nie jest.

PS. Ponieważ urzekła mnie etykieta to z najwyższym trudem i pieczołowitością odlepiłem ją od puszki, aby przedstawić w pełnej krasie.

Opinia: Piotrek
06/05/2021

1)
BROWAR GOLEM Sp. z o.o., ul. Polanka 18A/5, 61-131 Poznań.
encyklopedia/piwa/golem_spirit_crusher.txt · ostatnio zmienione: 2021/05/06 13:30 (edycja zewnętrzna)