Fortuna - Miłosław Koźlak

Browar Fortuna

Zawiera słód jęczmienny.

Zawartość alkoholu: 7,5%, ekstraktu: 16,0%.

Barwa rubinowa.

Piana jasno beżowa, cienka, po chwili pozostaje tylko cienki pierścień wokół ścianki kufla, a po kolejnej i ten zanika.

Nasycenie średnie.

Zapach palonego słodu.

W smaku wytrawne, również dominuje palony słód, małe co nieco kawy i kwasku. Zakończenie goryczkowe, ale jakieś takie mało wyraziste. Piwo mogłoby być mniej wodniste. Jak na koźlaka to takie sobie, choć spróbować i owszem, można.

7 punktów.

Opinia: Sten
02/12/2011



Kod kreskowy: 59027096153301).

Producent reklamuje to piwo: „Najlepsze Piwo Chmielaki 2012” „Skład: woda, słody jęczmienne: monachijski, karmelowy i czekoladowy, cukier, chmiel odmian goryczkowych, drożdże dolnej fermentacji. Piwo dolnej fermentacji. Pasteryzowane. Ekstrakt - 15,7 % wag. Alkohol - 7,5 % obj.”

Piwo klarowne. Barwa herbaciana; pod światło czerwonawo - rubinowa. Piana dość obfita, drobna, jasno brązowo - beżowa. Niezbyt trwała. Opada w kilka minut do obwódki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie do dużego. Zapach średnio mocny. Czuć słód, suszone owoce, a w tle alkohol. Smak taki trochę winny. Najpierw czuć słodycz. Oprócz niej ciemny słód, lekki kwasek, suszone owoce i nutę kawową. Alkohol jako taki słabo wyczuwalny w smaku - lekko szczypie w język i w chwilę po przełknięciu nieco rozgrzewa wnętrzności. Goryczka niezbyt mocna, taka poprawna. W sumie piwo niezłe.

7 punktów będzie w sam raz.

Opinia: j24
07/11/2015



Browar Fortuna

Zapach słodki, piana średnio obfita barwy brązowo-białej, szybko opada. Barwa ciemno rubinowa. Po pierwszym łyku słodkie w smaku ( i tak pozostaje), bardzo przyjemne. Koźlak z typu zdradliwych, czyli wypijesz butelkę- jest Ci przyjemnie, wypijesz drugą, trzecią i film się urywa :-)

W słodkim smaku można wyczuć nutkę owocową, jakby się piło wino.

W moim odczuciu ocena 8 jest ok :-)

Opinia: MartaBaranowska
06/01/2016















Producent: Browar FORTUNA Sp z oo, Miłosław.

„Piwo dolnej fermentacji, pasteryzowane.
Alk. 7,5 % obj.
Ekstr. 15,7 wag.
Skład: woda, słody jęczmienne: monachijski, karmelowy i czekoladowy, cukier, chmiel odmian goryczkowych, drożdże dolnej fermentacji.
Najlepiej spożyć przed: 17.06.2017.
Najbardziej uhonorowane piwo na Ogólnopolskim Święcie Chmielarzy - Chmielarki Krasnostawskie 2012.”

Kolor: ciemno-bursztynowy, klarowny. Piana obfita, kremowa, drobna. Osiada powoli do kożuszka o grubości 4 mm. Na ściankach słabe ślady.

Zapach: mało wyczuwalny, raczej słodowy.

Smak: najpierw wyczuwalna słodycz, następnie słód z odcieniami karmelu. Goryczka nieznaczna, manifestuje się późno. Na końcu bardzo delikatny kwasek. Smak pozostaje długo. Alkohol niewyczuwalny, co więcej nie „kopie” po wypiciu - choć jest go dość dużo. W sumie piwo „na dobranoc” a nie na „nocne rozmowy”.

Nie jestem entuzjastą piw tego rodzaju - 6 punktów.

Opinia: Naj
07/11/2016

1)
Browar „FORTUNA” Sp. z o.o., ul. Wrzesińska 24, 62-320 Miłosław, Polska
encyklopedia/piwa/fortuna_miloslaw_kozlak.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:55 (edycja zewnętrzna)