Birbant - Miss Big Foot

Uwarzone w Browarze Zarzecze przez Birbant S.C.

Smoked Foreign Extra Stout. Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.

„Miss Big Foot to pierwsze piwo z serii Birbant i przyjaciele, uwarzone w kolaboracji z poznańskim pubem Piwna Stopa według receptury piwowara domowego Sebastiana Łeszczaka (Piwna Stopa).”

Skład: woda; słody: pale ale, Carafa I, monachijski, pszeniczny, palony jęczmień, Special W, Caraaroma; chmiele: Magnum, EKG, Lubelski, Centennial, Citra; drożdże S-04; dodatki: cukier muscovado, skórki pomarańczy, polskie wędzone śliwki, laski wanilii.

Zawartość alkoholu: 7% obj., ekstraktu 17,5 Blg.

Barwa czarna.

Piana jasnobrązowa, dość obfita. Zredukowała się do porwanego kożuszka, następnie do pierścienia. Minimalnie oblepiła szkło.

Nasycenie umiarkowanie średnie.

Zapach lekko wędzony z wyczuwalną śliwką, kawą i czekoladą, nieco paloności.

Smak początkowo kojarzy się z lekko słodkim winem. Szybko przechodzi w nuty kawy i czekolady z umiarkowaną palonką oraz śladową, śliwkową wędzonką. Finisz cytrusowo - żywiczny z wyczuwalną wanilią. Goryczka intensywna i długotrwała, przyjemna wielce w odbiorze. Piwo inne nieco od znanych mi stoutów, a przez to ciekawe. Warto spróbować, bo jest rewelacyjne.

Moim zdaniem zasłużyło na maksymalną notę, zatem 10 punktów.

Opinia: Sten
29/03/2015Od razu mówię: rewelacyjny czarnuch. Resztę doprecyzował Sten. Napiszę tylko, że to co mnie urzekło w tym piwie to intensywny smak Wigilii. Tak, bo Wigilia to też kompot z suszu. A w tym piwku suszone śliwki królują. Umówmy sie, w innych wędzonkach albo ktoś czuje ten susz, albo i nie. Należę do osób, którym raczej szyneczka przesłania pozostale walory. Ale tu każdy poczuje świąteczną atmosferę. Polecam.

Dla mnie 10.

Opinia: Wojciechus
03/06/2015

encyklopedia/piwa/birbant_miss_big_foot.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:53 (edycja zewnętrzna)