Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:argus_psenicne [2018/05/04 10:23] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== Argus Pšeničné ======
  
 +Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. z o.o., sp.k.\\
 +W internecie znalazłem informację,​ że piwo to jest warzone w którymś z czeskich browarów: Vysoký Chlumec lub Lobkowicz.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​argus_psenicne.jpg?​nolink|}}
 +
 +Przechwałki producenta (dystrybutora) sobie daruję.
 +
 +Informacje z kontretykiety:​ //"​Piwo jasne pszeniczne, piwo górnej fermentacji. Pasteryzowane. Składniki: woda, słód pszenny, słód jęczmienny,​ chmiel modyfikowany. Alkohol 4,3 % obj."//​
 +
 +Piwo mętne. Barwa miodu akacjowego. Piana biała, dość obfita, drobna. Niezbyt trwała. Opada w kilka minut do cienkiej warstewki, po kilku następnych minutach do słabej obwódki; pozostają też jej nietrwałe ślady na ściankach kufla. Nasycenie niskie do średniego. Zapach dość intensywny, właściwy dla pszeniczniaków. Czuć słód, słód pszeniczny, nutę bananowo - goździkową,​ do tego wanilię i cytrusy. W smaku piwo lekkie i wodniste. Dość delikatne i słodkawe jak na pszeniczniaka. Czuć słody, lekki kwasek, nutę bananowo - goździkową i cytrusową. Goryczka niezbyt mocna, taka poprawna.
 +
 +W sumie piwo za wodniste, ale na upały jak najbardziej można je polecić. Tym bardziej, że jest bardzo tanie jak na piwo pszeniczne.
 +
 +Moja nota to 5,5 punktu. ​
 +
 +Opinia: j24\\
 +07/09/2014
encyklopedia/piwa/argus_psenicne.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)